Szkolenie przygotowuje do korzystania z wzorców dobrych praktyk z zapewniania ciągłości działania (normy BS 25999, BS 25777), a także ryzyka (ISO 27005, ISO 31000) i bezpieczeństwa (ISO 27001, ISO 27002).
Obsługa klienta bankowego - AI i bezpieczeństwo - 20.01.2021, ONLINE
Pandemia koronawirusa przyspieszyła cyfryzację sektora finansowego. Jednym z motorów napędowych bankowości przyszłości mają być rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, które ułatwią wymianę informacji z klientem. Nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, będą miały największy wpływ na bankowość w nadchodzących latach. W miarę postępującej cyfryzacji bankowości te nowe technologie mogą pomóc bankom w walce z fintechową konkurencją i uzyskaniU przewagi konkurencyjnej.
Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym - 26.01.2021, ONLINE
Polskim miastom przychodzi borykać się z coraz to nowszymi problemami związanymi z ideą Smart Cities i rozwojem transportu publicznego. Zwłaszcza dzisiaj w dobie szybkiego rozwoju technologii i w czasie pandemii problem ten generuje dodatkowe niewiadome. Czy rozwój transportu publicznego przechodzi załamanie przez COVID-19? Czy ludzie nadal będą chcieli korzystać z komunikacji miejskiej? A może to czas, aby zwrócić uwagę na elektromobilność? Czy inteligentnie działające miasta mogą pomóc w walce z epidemią?
Workflow - dokumenty pod kontrolą - 09.02.2021, ONLINE
Współczesny biznes charakteryzuje się szybką reakcją na pojawiające się zmiany. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest posiadanie odpowiedniej informacji w odpowiednim czasie. Co jest nośnikiem informacji w przedsiębiorstwie? Dokumenty!
Sprawne zarządzanie dokumentami jest bardzo ważne. Uporządkowane dokumenty nie tylko ułatwiają pracę, ale przede wszystkim stanowią o powodzeniu przedsiębiorstwa. Każda firma potrzebuje odpowiednich narzędzi, by profesjonalnie prowadzić komunikację, nie tyko wewnątrz firmy, ale też na zewnątrz.
Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego - 11.02.2021, ONLINE
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.
Nowe wyzwania w administracji publicznej - 16.02.2021, ONLINE
Bezpieczeństwo danych i zasobów firmy - 23.02.2021, ONLINE
Jak zachować bezpieczeństwo IT w pracy zdalnej? Coraz więcej firm oferuje możliwość pracy zdalnej – szczególnie teraz w przypadku zagrożenia epidemiologicznego. Również z innych przyczyn menadżerowie z bardzo różnych branży dostrzegają korzyści płynące z pracy zdalnej, obecnie bardziej niż kiedykolwiek w historii. Jakie ryzyko i wyzwania wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa danych i ochroną informacji w przypadku pracy poza siecią lokalną?
Legal Technology - innowacje dedykowane prawnikom - 25.02.2021, ONLINE
Jak zachować bezpieczeństwo IT w pracy zdalnej? Coraz więcej firm oferuje możliwość pracy zdalnej – szczególnie teraz w przypadku zagrożenia epidemiologicznego. Również z innych przyczyn menadżerowie z bardzo różnych branży dostrzegają korzyści płynące z pracy zdalnej, obecnie bardziej niż kiedykolwiek w historii. Jakie ryzyko i wyzwania wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa danych i ochroną informacji w przypadku pracy poza siecią lokalną?
Data center nowej generacji - 03.03.2021, ONLINE
Doba pandemii wymusza na firmach zmiany dotychczasowego modelu korzystania z systemów informatycznych. Szczególnie małe i średnie firmy szukają rozwiązań bezpieczniejszych, bardziej niezawodnych i elastycznych, niż serwery lokalne. W poszukiwaniach metod na zachowanie efektywności i bezpieczeństwa narzędzi IT ważne kryterium stanowią koszty – nowe rozwiązania nie powinny być droższe od dotychczasowych. Kupując fizyczny serwer czy inne elementy infrastruktury przedsiębiorca nie wie przy tym jakie będzie zapotrzebowanie na te zasoby za miesiąc czy, tym bardziej, za pół roku i z reguły kupuje większe moce i przestrzenie dyskowe, niż to aktualnie potrzebne.
Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania - 24.03.2021, ONLINE
Konkurencyjność odzwierciedla potencjał firmy - zasoby, umiejętności i zdolności zapewniające przewagę nad innymi podmiotami działającymi w tym samym sektorze. W realiach współczesnej globalnej gospodarki konkurencyjność staje się jednym z ważniejszych wyznaczników i zarazem perspektyw oceny funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, a także jest postrzegana jako determinanta rozwoju.
Technologie w medycynie - 25.03.2021, ONLINE
Współczesna medycyna jest trochę jak magia – sprawia, że świat staje się lepszy. Magia medycyny ma mocne zakorzenienie w nauce, która z dnia na dzień poszerza się i swoim zasięgiem zaczyna pochłaniać coraz więcej placówek ochrony zdrowia. Dzięki dokonaniom naukowców z dziedziny techniki i medycyny obserwujemy jak to, co jeszcze wczoraj było nieuleczalne, dziś przestaje zabijać. W dużym uproszczeniu tak działa współczesna medycyna. Jej najważniejszym i najistotniejszym sojusznikiem jest nowoczesna technologia, która stosowana jest w diagnostyce i leczeniu oraz administracji.
Trendy w e-commerce - 30.03.2021, ONLINE
Każdy kryzys zawsze stanowi szansę dla wielu przedsiębiorstw niezależnie od proponowanych usług. Zdecydowana większość kluczowych sektorów światowej gospodarki w ostatnich miesiącach musi mierzyć się z pandemią wirusa, jednocześnie odczuwając jej skutki biznesowe. To, co dla jednych stało się poważnym, wielopłaszczyznowym zagrożeniem, inni wykorzystali jako możliwość do rozwoju. Na pandemii bezsprzecznie skorzystał rynek e-commerce. Zakupy online już dawno wpisały się w konsumencki ekosystem, lecz nikt nie mógł spodziewać się, że wirus jeszcze przyspieszy zauważalny i dynamicznie rosnący trend.
Inteligentne zarządzanie siecią i infrastruktura IT - 13.04.2021, ONLINE
W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo sieci, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami z Internetu. Stosowne zabezpieczenia należy dobierać, mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.
Systemy zabezpieczeń osób i mienia - najważniejsze trendy- 14.04.2021, ONLINE
Branża systemów zabezpieczeń w ciągu ostatnich lat dokonała ogromnego skoku technologicznego. Niemal do każdej z jej gałęzi wkroczyły elektroniczne rozwiązania, które pozwoliły na znaczne zwiększenie skuteczności wielu rodzajów zabezpieczeń w zakresie ochrony osób i mienia. A jak zareagowała branża ochrony na potrzeby rynku w dobie pandemii?
Kongres księgowych i ekspertów finansowych - 15.04.2021, ONLINE
Praktycznie wszyscy księgowi i specjaliści w biurach rachunkowych korzystają dziś z nowych rozwiązań technologicznych, wspierających codzienna pracę, a młode pokolenie księgowych wyróżnia szczególna otwartość na tego typu narzędzia. Od czego zacząć cyfryzację w obszarze rachunkowości? Po co inwestować w technologie informatyczne? Jakie obszary rachunkowości można dziś cyfryzować?
Data Science - 20.04.2021, ONLINE
Liczba danych rośnie lawinowo, podobnie jak liczba urządzeń wykorzystujących transmisję danych. Rośnie także liczba informacji gromadzonych o samych użytkownikach i poszczególnych procesach. Tak duże zbiory, aż proszą się o dokładną analizę i sprawdzenie jakie informacje się za nimi kryją. Dodając do tego rozwijające się możliwości sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, dochodzimy wprost do Data Science. Coraz więcej firm opiera swoje kluczowe procesy biznesowe na analityce danych. Czy warto zatem rozwijać się zawodowo w tym kierunku? Co powinniśmy wiedzieć o pracy Data Scientist?
Uczelnia na miarę potrzeb - 22.04.2021, ONLINE
Epidemia koronawirusa postawiła przed uczelniami nowe wyzwania. Odkąd tradycyjne zajęcia dla studentów zostały zawieszone, uczelnie musiały błyskawicznie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Część studentów i nauczyciele akademiccy twierdzą, że zdalne nauczanie na uczelniach często się sprawdza, choć czasami pogarsza jakość kształcenia.Zamknięcie uczelni najbardziej dotknęło uniwersytety medyczne, pedagogiczne i artystyczne, gdzie wielu zajęć nie da się przeprowadzić zdalnie.
Zasoby firmowe w bezpiecznej chmurze - 11.05.2021, ONLINE