22.06.2016 - Cloud computing - usługi IT w chmurze

22 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja "Cloud computing - usługi IT w chmurze"
Dziękujemy za przybycie Partnerom, Ekspertom i Uczestnikom.

cloud2016
Wykłady poprowadzili:

- Kamil Staśko - Product Manager w dziale Serwerów i Pamięci Masowych, Veracomp SA
"Wysyłanie kopii zapasowych i odzyskiwanie awaryjne w oparciu o chmurę''

- Michał Jędrzejczak - Architekt IT i Michał Cherek - Konsultant IT, COMPAREX
"Praktyczne wdrożenia systemów chmur publicznych i hybrydowych"
(Wiele firm przechodzi właśnie z etapu rozpoznawania technologii chmurowych do ich praktycznego wykorzystania. Podczas sesji omówione zostaną wdrożeń systemów, które firma COMPAREX wykonała w ciągu ostatnich kilku miesięcy w zakresie: długoterminowego składowania danych, planów ciągłości działania, zdalnej diagnostyki systemów, systemu ERP, środowisk programistycznych i testowych. Podczas omawiania każdego przypadków, omówione zostaną również kierowali się klienci wybierając dane rozwiązanie.)

- Jarosław Żeliński - IT Consulting
"Cloud Computing w zarządzaniu organizacją"
(Krótko o tym czym jest Cloud Computing; Zarzadzanie – czym jest?; Zarzadzanie a zasoby wspierające proces zarządzania; Oprogramowanie jako usługi dla Menedżerów; Wdrożenia oprogramowania a ryzyko biznesowe; Cloud Computing jako metoda zarządzania ryzykiem posiadania zasobów IT)

- mec. Paweł Markiewicz - Bukowski i Wspólnicy Kancelaria Prawna Sp.k.
"Cloud computing a prawo - problemy dotyczące ochrony danych osobowych oraz praw autorskich „w chmurze” "
(Mimo, że tzw. usługi „w chmurze” są od pewnego czasu szeroko wykorzystywane na rynku usług IT ich ocena na gruncie obowiązujących przepisów jest nadal w wielu aspektach niejasna. Specyfika usług cloudowych powoduje przede wszystkim trudności przy stosowaniu regulacji dotyczących ochrony dany osobowych, praw autorskich, statusu prawnego korzystających oraz dostawców usług.Wystąpienie w sposób przekrojowy poruszy istotę wskazanych problemów prawnych. Zaproponowane zostaną także optymalne sposoby ich rozstrzygnięcia oraz praktyczne wskazówki możliwe do zastosowania przy negocjowaniu i redagowaniu kontraktów dotyczących usług cloud computing.)

- Tomasz Cholewa - niezależny ekspert
"10 rzeczy, które musisz wiedzieć zaczynając pracę z infrastrukturą chmury publicznej"
(Podczas prezentacji zostaną poruszone najważniejsze zagadnieniach, które warto poznać zaczynając pracę z infrastrukturą w chmurze. Prelegent odpowie na pytania: Co daje model hybrydowy? Czy dostawca zadba o bezpieczeństwo moich usług i danych? Czy da się pracować w chmurze nie posiadając żadnego wirtualnego serwera? Jak skutecznie zarządzać kosztami? Czy chmura daje mi 100% niezawodności? Jaką wiedzę muszę posiadać, aby swobodnie korzystać z usług w chmurze? Jak wykorzystać rozproszenie geograficzne infrastruktury? Będą poruszane tematy od zarówno od strony praktycznej w oparciu o chmurę publiczną Amazon AWS.)

- Edyta Frąckowiak - Business Project Manager, GRUPA INTERIA.PL
"E-mail w chmurze, czy chmara maili? Poczta Interia Enterprise"
(Ilość i wielkość biznesowych wiadomości e-mail rośnie nieustannie. Protokoły komunikacyjne, narzędzia i oczekiwania pracowników wobec poczty firmowej zmieniają się bardziej niż nam się wydaje. Aby poradzić sobie w tej sytuacji z przepełniającymi się skrzynkami, ich rosnącą liczbą w firmie, bądź dużą rotacją pracowników, a jednocześnie zachować kontrolę nad bezpieczeństwem danych i ograniczyć koszty konieczne są innowacyjne rozwiązania w zakresie firmowego serwera poczty.)


- Jakub Jan Kubalski - Associate, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
"Licencje na systemy IT w ramach przetwarzania danych w chmurze"

- Krzysztof Lewicki - Ekspert - Kancelaria Finansowa Patron Sp. z o.o.
"Fundusze Europejskie - wybrane aspekty: pozyskanie, finansowanie, rozliczenie i kontrola"

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki