09.09.2010 - Nowoczesna administracja - dokumenty pod kontrolą

Elektroniczny obieg dokumentów w instytucjach publicznych był tematem konferencji "Nowoczesna administracja - dokumenty pod kontrolą", która miała miejsce w Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" w Warszawie 9 września br.
Konferencja tuż po ogłoszeniu terminu jej organizacji od samego początku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicieli ministerstw, urzędów i innych instytucji publicznych. Potwierdziła to wysoka frewencja w dniu wydarzenia. Oznacza to, że tematyka zarządzania dokumentacją jest bardzo istotna z punktu widzenia zmian w przepisach regulujących kwestie funkcjonowania administracji publicznej.
Konferencję otworzył wykład Pani dr Ewy Perłakowskiej z Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych poświęcony prawnym i praktycznym aspektom zarządzania dokumentacją w instytucji publicznej.
Kolejną prezentację poprowadził Pan Wojciech Kroczak - wiceprezes zarządy firmy Dysant - który przedstawił Jednolitą Platformę Wymiany Informacji w technologiach IBM.
Potem nastąpiła prezentacja Wystawców, firm: CompNet (Partnera A plus C Systems), Atmoterm, CCA Europe oraz Zep Info. Mieli oni możliwość przedstawić ofertę firmy i zaprosić do odwiedzenia stoisk, na których nastąpiła dalsza część prezentacji.
Pan Sebastian Strzech skoncentrował uwagę słuchaczy na oprogramowaniu statlook™, służące monitorowaniu i zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiania ze specjalistami firmy CompNet przy stoisku wystawowym. Firma A plus C Systems wraz z firmą CompNet przewidziała na zakończenie niespodziankę dla uczestników.
Firmę Tecna reprezentował Prezes - Pan Robert Waszkowski - który zaprezentował autorski system Aurea BPM, służący do automatyzacji procesów biznesowych.
Do wygłoszenia wykładu zaprosiliśmy również wykładowcę i autora wielu publikacji z zakresu danych osobowych - Pana Jakuba Rzymowskiego - który skoncentrował się na nowelizacji KPA i wynikającymi z niej zmianami w doręczaniu pism urzędowych i ochronie, przetwarzaniu danych osobowych w urzędzie. Pan Jakub również 15 października będzie naszym gościem - poprowadzi szkolenie "Ochrona danych osobowych w systemie elektronicznego zarządzania dokumentacją". Już teraz serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do rezerwacji miejsc!
W programie konferencjji nie zabrakło również tematu podpisu elektronicznego i ryzyka związanego z jego niewłaściwym wykorzystaniem, rodzajów zobowiązań, podpisu fragmentów dokumentów. Wszystkie te elementy były szkieletem wykładu Pana Mirosława Januszewskiego ze Stowarzyszenia PEMI.
Konferencję zakończył wykład Pana Kazimierza Schmidta z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt: "Instrukcja kancelaryjna w kontekście innych przepisów wprowadzanych ustawą z 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o informatyzacji".
Na zakończenie wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Złotego Sponsora Konferencji firmę A plus C Systems oraz jej partnera firmę CompNet.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu konferencji "Nowoczesna administracja - dokumenty pod kontrolą", tj. wszystkim uczestnikom oraz

nowoczesne 2010

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki