19.10.2010 - Technologie w medycynie

19 października 2010 r. w Warszawie, pod patronatem honorowym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, odbyła się konferencja „Technologie w medycynie”.
Spotkanie to zakończyło cykl wydarzeń poświęconych informatyzacji i wykorzystywaniu nowoczesnego sprzętu w placówkach Ochrony Zdrowia oraz stanowiła podsumowanie a także miejsce dyskusji i wymiany opinii na temat stanu polskiego systemu ochrony zdrowia.

Centrum Bankowo-Finansowe po raz kolejny miało okazję gościć kadrę zarządzającą publicznych i prywatnych placówek Służby Zdrowia.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu, interesujących wykładów, poprowadzonych przez wybitnych specjalistów oraz prezentacji firm uczestniczących.

Konferencję rozpoczęła, ze względu na nieobecność Pana Dyrektora Sikorskiego z CSIOZ, Pani Dorota Fiłonowicz z Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, która zaprezentowała Serwis Prawo i Zdrowie.

Następnie wykład o bieżących trendach w medycynie, przedstawił Pan Piotr Pochopień z firmy iMed24 (Platynowego Sponsora Konferencji), producenta oprogramowania do zarządzania pojedynczymi i sieciowymi placówkami medycznymi oraz gabinetami lekarskimi.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Pana ppłk mgr inż Piotra Murawskiego z Wojskowego Instytutu Medycznego pt. „Co i jak czyli... jak odnieść sukces?”. Prezentacja ta została najlepiej oceniona przez uczestników konferencji. Serdecznie gratulujemy.

Wykład na temat zintegrowanej platformy konsultacyjno-diagnostycznej firmy Carestream Health przedstawiły reprezentujące firmę podczas konferencji Panie Karolina Koprowska i Anna Świątkowska. Firma Carestream Health jest światowym liderem na rynku cyfrowej radiologii oraz dostawcą urządzeń firmy KODAK takich jak CR, DR, drukarki laserowe oraz systemy PACS.

Tematykę zarządzania infrastrukturą IT i monitorowania sieci w nowoczesnej placówce ochrony zdrowia poruszył w swoim wystąpieniu Pan Grzegorz Oleksy, Prezes Firmy Axence Software, producenta innowacyjnego oprogramowania do kompleksowego zarządzania sieciami komputerowymi.

Kolejny wykład Platynowego Sponsora, firmy iMed24, przedstawił Pan Krzysztof Kęsek na jeden z najbardziej aktualnych tematów trapiących jednostki służby zdrowia, pt. „Dokumentacja medyczna w systemach informacyjnych”.

Problematykę związaną z wdrażaniem rozwiązań lokalizacyjnych w nowoczesnych ośrodkach opieki medycznej omówili Panowie Piotr Giniewski i Leszek Leszko z firmy Locatelo.com, oferującej kompleksowe systemy lokalizacji personalnej.

Pan Marcin Pasek, reprezentujący firmę BMM, dynamicznie rozwijającą się spółkę informatyczno-szkoleniową, zaprezentował wykład o praktycznym zastosowaniu systemu analitycznego OPTICO i Hurtownii Danych w Służbie Zdrowia.

Konferencję zamknęła prelekcja Pana Andrzeja Bujnowskiego, Prezesa Zarządu „Pro-Medica” w Ełku oraz Wiceprezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, który podzielił się z uczestnikami dziesięcioletnim doświadczeniem funkcjonowania placówki „Pro-Medica” w Ełku.

Konferencja towarzyszyła wystawa, na której zaprezentowały się firmy iMed24 (Platynowy Sponsor Konferencji), Axence Software, Locatelo.com, Kriomedpol (producent urządzeń do krioterapii, w których czynnikiem chłodniczym jest ciekły azot), BCS Polska, Zebra Technologies oraz Wydawnictwo Wiedza i Praktyka. Słuchacze mogli uzyskać przy nich uzyskać odpowiedzi na pytania, które pojawiły się podczas prezentacji a także zapoznać się z oferowanymi rozwiązaniami i sprzętem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia, organizowane przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

technologie2010

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki