10.05.2012 - Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych

10 maja w Warszawie , odbyła się kolejna edycja konferencji „Systemy i technologie  wspierające organizację akcji ratunkowych”.

            Po raz kolejny mieliśmy okazję poruszyć istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem publicznym.  Nasi uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanych prezentacji przez wybitnych specjalistów, mając przy tym okazję do dyskusji. Podczas konferencji poruszono zagadnienia związane z zarządzaniem kryzysowym oraz systemami i technologiami wspierającymi organizację akcji ratunkowych.

            Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" S.A. w Warszawie gościł następujące firmy: INTERGRAPH POLSKA (Srebrny Sponsor konferencji), Smart Sp. z o.o. ( firma uczestnicząca) oraz EMD Polska (firma uczestnicząca). Mieliśmy również przyjemność gościć przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych, instytucji administracyjnych, centrów zarządzania kryzysowego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, specjalistów do zarządzania kryzysowego, koordynatorów zespołów ratownictwa medycznego, dyrektorów publicznych i prywatnych zakładów opieki zdrowotnej, ordynatorów (kierowników) Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, przedstawicieli Centrów Powiadamiania Ratunkowego, specjalistów od zarządzania kryzysowego, ochrony infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa teleinformatycznego.

            Wykład inauguracyjny poprowadził Pan Waldemar Curyło z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na temat „Systemów IT jako narzędzi wspierających obsługę zgłoszeń na numery alarmowe”.

            Kolejną prezentację, poświęconą działaniu służb medycznych w portach lotniczych (na przykładzie Lotniska Chopina w Warszawie), poprowadził Pan Jerzy Turliński (Specjalista ds. ratownictwa medycznego) z Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

            Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Pana Tomasza Dramińskiego- przedstawiciela firmy INTERGRAPH POLSKA, oferującej systemy geoprzestrzenne dla instytucji rządowych oraz instytucji bezpieczeństwa publicznego. Swoje wystąpienie poświęcił  kompleksowym  rozwiązaniom  informatycznym  wspierających zarządzanie kryzysowe.

            Pan Zdzisław Uherek z firmy Smart Sp. z o.o., poprowadził wykład na temat: „Zodiac International dla akcji ratunkowych. Łodzie wojskowe i ratownicze”.Firma SMART zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem stoczni, statków i jachtów. Specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych środków ratunkowych od elektronicznych radioboi ratunkowych poprzez tratwy ratunkowe mogące pomieścić od 4 do 150 osób po kamizelki asekuracyjne do prac pokładowych.

            O technologiach mobilnych w Ratownictwie Medycznym i analizie powdrożeniowej na przykładzie kraju  Vysočina, Czechy mówiła Pani Małgorzata Mroczyńska z firmy EMD Polska. Firma EMD jest producentem i dostawcą nowatorskich rozwiązań z dziedziny oprogramowania medycznego dla klientów szpitalnych i przedszpitalnych Europy Środkowej i Wschodniej.

            Przedostatni wykład dotyczący „Metodycznych badań ryzyka w zarządzaniu kryzysowym” omówił Pan Janusz Zawiła- Niedźwiecki z Politechniki Warszawskiej.

            Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się wykład Pana Mariana Sajnog z GOPR. Przedstawił on wykład na temat: „MY I KATASTROFY - Regionalny System Edukacji Ludności – RESEL”.
            Słuchacze mogli przyjrzeć się z bliska działalności systemów i uzyskać odpowiedź na pytania, które pojawiły się podczas prezentacji.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie na konferencję oraz serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia.

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki