16.09.2014 - Bezpieczny szpital - nowe technologie w placówce medycznej

16 września w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 58 spotkała się kadra zarządzająca, by wspólnie omówić kwestię bezpieczeństwa informatycznego w szpitalu i przychodni.

Konferencja z cyklu Nowoczesna Placówka Medyczna „Bezpieczny Szpital – nowe technologie w placówce medycznej” zgromadziła wybitnych Ekspertów, którzy biegle poruszają się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem.

Prelekcję inauguracyjną wygłosił Mecenas Marcin Matczak z Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Ekspert scharakteryzował w jakim miejscu jest dzisiejsza służba zdrowia oraz jakie działania zostały podjęte, by unowocześnić szpitale i przychodnie.
Pan Mecenas wygłosił prelekcję pt. Rok 2014 rokiem wyzwań w obszarze ochrony zdrowia – zmiany i perspektywy na przyszłość. Kolejną wykład poprowadziła Delegacja Pana Marszałka Karola Pileckiego, który z przyczyn służbowych nie mógł pojawić się na spotkaniu. Przedstawiciele opowiedzieli o Spółce celowej JST a zarządzanie ochroną zdrowia.

Po przerwie wystąpił Pan Piotr Smoleń. Ekspert przedstawił temat, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród zgromadzonych gości: Jak zarządzać milionami nie wydając złotówki?
Następnie wystąpił przedstawiciel firmy COMP Centrum Innowacji Pan Karol Trocewicz. Specjalista opowiedział o Pozyskaniu dotacji wraz z partnerami powiązanymi umową konsorcjum.
Następnie wystąpił Pan Ryszard Mężyk reprezentujący Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Prelegent opowiedział o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej a Regionalne Systemy Informacji Medycznej.

Po drugiej przerwie wystąpił ponownie Pan Piotr Smoleń. Ekpert opowiedział o Unikalnych potrzebach analitycznych sektora medycznego. Ponownie wystąpienie Pana Piotra spotkało się z dużym zainteresowaniem Audytorium.
Kolejną prelekcję wygłosił Pan Stanisław Kłęk. Praktyk przedstawił sytuację, chorego pacjenta, którego stan wymagania karmienia do jelitowego, a dana placówka nie ma do tego uprawnień.
Wykład nosił tytuł: Skazani na śmierć głodową?
Prelekcję zamykającą spotkanie wygłosiła Pani Mecenas Malwina Jarzembska. Ekspertka wygłosiła prelekcję pt. Cywilno-karne konsekwencje utraty danych medycznych. Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, a pytań nie było końca.

Serdecznie dziękujemy za udział w konferencji „Bezpieczny Szpital – nowe technologie w placówce medycznej”.
Do końca roku są jeszcze przed Nami trzy konferencje z cyklu Nowoczesna Placówka Medyczna:
Diagnostyka obrazowa - obsługa i zarządzanie
Medycyna a nowe technologie
Nowoczesny blok operacyjny

szpital2014

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki