28.04.2015 - Technologie w medycynie

28 kwietnia w Krakowie odbyła się VI edycja konferencji Technologie w medycynie. Spotkanie zgromadziło Ekspertów, reprezentantów placówek medycznych oraz firm, dla których temat najnowszych rozwiązań dla sektora medycznego jest bardzo istotny.
Wykład Inauguracyjny poprowadził Pan Paweł Szermer reprezentujący Lux Med. Prelegent opowiedział o E-usługach w opiece ambulatoryjnej.
Drugi wykład poprowadziła Katarzyna Pezda reprezentująca serwis ZnanyLekarz.pl Poprawa dostępu do opieki zdrowotnej w dobie Internetu. Nowoczesne systemy umawiania wizyt.
Kolejny wykład poprowadziła Ewa Janiuk Kierownik NZOZ Zdrowa Rodzina w Opolu. Ekspertka na swoim doświadczeniu opowiedziała o Dokumentacji w podmiotach udzielających świadczeń medycznych w domu podopiecznych - problemy z prowadzeniem wersji elektronicznej.

Gdy nadszedł czas na przerwę uczestnicy mieli okazję zobaczyć wystawę przygotowaną przez firmy Konica Monolta, Wolfix oraz Miro. Był to czas na dyskusję, zadawanie pytań i szukanie wspólnie nowych rozwiązań.

Po przerwie wystąpił Pan Mariusz Król reprezentujący firmę Wolfix. Firma zajmuje się wykorzystaniem technologii 3D w branży medycznej. Pan Mariusz przedstawił wykład: Technologia druku 3D - nowe możliwości w medycynie.
Następnie wystąpiła Pani Ewa Bereszko z Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Ekspertka opowiedziała o Budżetowaniu na przykładzie praktycznym Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.
Kolejny wykład poprowadził Pan Rafal Dunal z Stowarzyszenia Twórców Oprogramowania Rynku Medycznego. Pan Rafał przedstawił temat pt. Po drugiej stronie lustra - Informatyzacja placówki medycznej z perspektywy producenta oprogramowania.

Po drugiej przerwie wystąpiła Pani Mecenas Agnieszka Sieńko. Pani Mecenas opowiedziała o Bezpieczeństwie danych w EDM. Temat wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania i pytań nie było końca.
Ostatnią podsumowującą prelekcję wygłosiła Pani Paulina Kutrzebka Dyrektor Departamentu Medycznego i Farmaceutycznego Kancelaria Prawna Świeca i Wspólnicy. Pani Dyrektor opowiedziała o Elektronicznej dokumentacji medycznej – szanse i wyzwania dla podmiotów leczniczych.

Bardzo dziękujemy Ekspertom za bardzo ciekawe wykłady, Partnerom konferencji, firmom Wolfix, Miro oraz Konica Monolta za wsparcie przy organizacji tego spotkania.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje o konferencjach o tematyce kompleksowej informatyzacji placówek medycznych. Już dziś zapraszamy Państwa do udziału!

 

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki