PRELEGENCI


 

Image

Paweł Burakowski - Starszy Ekspert ds. Rozwiązań Klienta, Samsung

Ekspert rozwiązań bezpieczeństwa mobilnego oraz produktów IT. Reprezentuje ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie, sprzedaży i wsparciu technicznym zdobytym u największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych. Obecnie wspiera Samsung, a o bezpieczeństwo danych dba z perspektywy mobile. Posiada i potrafi łączyć kompetencje sprzedażowe z umiejętnościami zarządzania produktem. Prywatnie miłośnik motoryzacji i historii II Wojny Światowej.

Image

Jakub Płonka - Starszy Ekspert ds. Rozwiązań Klienta, Samsung

Ekspert systemów bezpieczeństwa mobilnego i cyfrowej transformacji. Od 10 lat zdobywał doświadczenie w zakresie: zarządzania projektami, doradztwa oraz wsparcia technicznego głównie w firmach związanych z sektorem finansowym. W Samsungu związany z wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań płatniczych jaki i również w rozwój systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mobilne. Główny obszar jego pracy dotyczy kwestii kryptografii i zabezpieczania systemów związanych z rynkiem płatności. Sprawnie łączy kompetencje sprzedażowe z umiejętnościami managerskimi.

Image

Tomasz Ćwik - Head of IT Strategy and Architecture Department, BNP Paribas Bank Polska

Manager IT od ponad 10 lat związany z sektorem bankowym, pracował po obu stronach barykady – bezpośrednio dla instytucji finansowych jak i firm technologicznych w sektorze FSI.  Autor strategii IT banku, przeprowadził zmianę modelu operacyjnego architektury, obecnie skupiony na rozbudowie teamu R&D oraz przewodzeniu programowi transformacyjnemu IT. Wcześniej skutecznie wprowadzał innowacje w sektorze bankowym, zarówno w obszarze płatności - współtworzył Polski Standard Płatność BLIK, jak i we wdrażaniu platform bankowości elektronicznej i mobilnej zarówno dla klientów detalicznych jak i korporacyjnych. Prywatnie wierny kibic polskich innowacji o globalnym zasięgu.

Image

Paulina Skrzypińska - Koordynator Laboratorium Innowacji, Pion Cyfrowej Transformacji, Bank BNP Paribas Polska S.A.

W 2008 rozpoczęła współpracę z inkubatorami, parkami naukowo-technologicznymi (InQbator, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Technopark Gliwice, Wrocławski Park Technologiczny etc.) i dalej z funduszami inwestycyjnymi (InQbator Seed, SpeedUp BRIdge Alfa etc.), gdzie m.in. wspierała ambitnych naukowców w komercjalizacji wyników ich prac naukowych. Pracowała przy regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych programach dedykowanych pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom (m.in. Erasmus for the Young Entrepreneurs). Przez lata współorganizatorka poznańskiej społeczności startupowej (Hive61, Poznań Startup Weekend, Poznań Offline Party, etc.). Wcześniej także aktywna dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka jednej z pierwszych w kraju audycji o startupach.

Image

Michał Miszułowicz – Koordynator Zespołu Relacji z Fintech, Bank BNP Paribas Polska S.A.

Pracę w sektorze bankowym rozpoczął w 2005 roku w BRE Banku. Od 2007 roku związany z Grupą BNP Paribas. Zaczynał od bieżącej obsługi klientów korporacyjnych, potem przeszedł do obszaru Business Development i Cash Management. Był członkiem zespołu Centrum Innowacji BNP Paribas, gdzie pracował nad wewnętrznymi innowacjami i tworzył podstawy do współpracy z dostawcami najnowocześniejszych rozwiązań. Reprezentował linię biznesową bankowości korporacyjnej w projektach PSD i MiFID oraz przy integracji Fortis Bank z BNP Paribas. Team Leader odpowiedzialny za raportowanie zarządcze bankowości korporacyjnej oraz koordynowanie projektów z Grupy BNP Paribas. Doświadczony Doradca Klienta Korporacyjnego. Współorganizował dwie edycje BNP International Hackathon oraz MIT Innovators Under 35. Mentor w programach szkoleniowych akceleracyjnych dla startupów z obszaru fintech i insurtech. Pasjonat technologii blockchain.

Image

Wojciech Gargul - Sales Director, Managed Mobility Division, Innergo Systems

Od prawie 10 lat koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań Apple dla biznesu blisko współpracując z producentem jako autoryzowany sprzedawca. Od 2015 roku w Innergo Systems, jedynej w Polsce firmie o statusie AAER (Apple Authorised Enterprise Reseller), jest odpowiedzialny za rozwój kanału sprzedaży rozwiązań mobilnych dla biznesu w szczególności opartych o platformy Apple. Expert z obszarów: rozwiązania mobilne Apple dla biznesu, Mobile Device Management, Enterprise Mobility Management.

Image

Aleksander Kijek - Chief Product Officer, Nethone

Doświadczony lider i entuzjasta nowych technologii, pasjonujący się branżą fintech i neuronauką. Na co dzień łączy swoją wiedzę techniczną z umiejętnościami miękkimi w IT. Zanim dołączył do zespołu Nethone, rozwijał swoje kompetencje jako lider projektu PISAK (inicjatywa dotycząca integracji społecznej osób silnie upośledzonych za pomocą technologii) oraz prowadząc liczne projekty w ramach American Jewish Joint Distribution Committee. W Nethone odpowiada za rozwój portfolio produktowego oraz biznesu, koordynuje pracę zespołów deweloperskich oraz badawczych i dba o sprawność operacyjną firmy.

 

Image

Paweł Wośko - Pre Sales & Technical Service Manager, Brother Central and Eastern Europe GmbH

W Brother od 2008 zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z technicznym wsparciem sprzedaży oraz serwisem. Jednym z podstawowych obszarów działalności jest przygotowywanie rozwiązań przystosowanych do wymagań klientów w zakresie zarządzania wydrukiem oraz obiegu dokumentów opartych na urządzeniach Brother.

 

Image

Maciej Stanusch - Prezes Zarządu, Stanusch Technologies S.A.

Maciej Stanusch twórca, Prezes Zarządu oraz jeden z głównych akcjonariuszy Stanusch Technologies S.A. Dwukrotnie trafił na listę najbardziej kreatywnych przedsiębiorców w Polsce. W 2007 roku otrzymał nagrodę stowarzyszenia Silban za innowacyjny pomysł biznesowy a w 2010 roku nagrodę Regionalny Lider Innowacji 2010. Dwukrotnie nominowany do nagrody Ernst & Young Entrepreneur of the Year oraz do nagrody Innowatory Wprost 2014. Związany z branżą IT od 25 lat. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz wielu dodatkowych kursów i szkoleń. Maciej przez wiele lat był związany z branżą rozwiązań CRM. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji związanych z CRM, stworzył pierwszy polski vortal poświęcony CRM oraz jest współautorem książki "CRM – Przewodnik dla wdrażających". Zaprojektował systemy CRM dla polskich producentów oprogramowania: BPSC, Teta oraz Clix Software. Brał udział w projektach CRM m.in. dla Compaq Computer, Microsoft, SAP, Schneider Electric, Rockwool, Sodexo, Acer. Od 2003 roku zajmuje się tematyką sztucznej inteligencji (AI). W 2007 roku stworzył firmę Stanusch Technologies, w której zaprojektował nowoczesną platformę Omni-Chatbot. Jest to unikalne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala na w pełni zautomatyzowaną obsługę klienta oraz analitykę w różnych kanałach obsługi od telefonu, poprzez czat, media społecznościowe czy komunikatory internetowe a aplikacjach mobilnych i robotach.

Image

Oskar Kopczyński - Menedżer kierujący Wydziałem Rozwoju Platformy Wnioskowo-Procesowej, Departament Produktów i Procesów Bankowości Detalicznej, mBank S.A.

Od początku swojej 10-letniej przygody z mBankiem związany z dynamicznie zmieniającym się obszarem automatyzacji i digitalizacji procesów biznesowych. Pasjonat technologii webowych i rozwiązań mobilnych. Koncentruje się na ciągłym wdrażaniu usprawnień technologicznych oraz poprawianiu UI/UX z myślą o końcowej satysfakcji klienta. Inicjator licznych koncepcji i rozwiązań systemowych, które z powodzeniem są wykorzystywane we wszystkich kanałach digital w mBanku.

Image

Marcin Łaziński - Head of Process Improvement Division in Retail Products & Processes Department, mBank S.A.

Od kilkunastu lat związany z branżą finansową. Posiada praktykę w zakresie zarządzania zespołami front office. Od 2008r. związany z mBankiem, początkowo w obszarze Contact Center – zarządzanie zespołem, zarządzanie mLinią. Kolejne doświadczenia zdobywał kierując zespołem odpowiedzialnym za dostarczanie procedur pracy dla pracowników sieci naziemnych i Contact Center mBanku. Obecnie odpowiada za doskonalenie procesów (CEX, UI/UX, FCR) oraz raportowanie jakości procesów w bankowości detalicznej mBanku.

Image

Bartosz Baziński - COO, SentiOne

Absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Informatyka, współtwórca firmy SentiOne, w której pełni funkcję COO. Posiada szeroką wiedzę informatyczną z zakresu programowania i algorytmów. Obecnie od 8 lat rozwija firmę SentiOne, zajmującą się zarządzaniem reputacją marek w sieci. W ciągu kilku lat narzędzie to pozyskało ponad 1000 klientów w ponad 30 krajach całego świata. Klientami firmy są m.in.: mBank, PKO BP, Procter&Gamble, Beiersdorf, Unilever, Saatchi&Saatchi. Firma SentiOne w 2014 została laureatem nagrody fundacji Kronenberga: Mikroprzedsiębiorca Roku 2014, a w 2017 roku laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe oraz Deloitte Fast 500 EMEA.

Image

Maciej Bukowski - Engagement Manager, SailPoint

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, od 19 lat aktywnie działa w branży IT w Polsce oraz Europie. Engagement Manager w firmie SailPoint, specjalizujący się w zagadnieniach Zarządzania Tożsamością, szczególnie w rozwiązaniach Identity Governance and Administration. Uczestniczył oraz nadzorował wiele projektów wdrożeniowych, związanych z obsługą cyklu życia Tożsamości w dużych organizacjach, automatyzacją zarządzania uprawnieniami oraz certyfikacją dostępów do danych i systemów informatycznych, wdrazanych zarówno w lokalnej infrastrukturze klienta, jak rowniez w Cloud.

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.