PRELEGENCI


 

Image

mgr inż. Joanna Karczewska - CISA, ekspert od cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych

Ponad 40 lat w informatyce. Przeszła całą drogę zawodową od operatora do dyrektora. Pracowała w instytucjach państwowych oraz firmach polskich i zagranicznych. Od 15 lat jako certyfikowany audytor – CISA – zajmuje się badaniem systemów informatycznych zgodnie z metodyką COBIT. Specjalizuje się w audytach w jednostkach sektora finansów publicznych. Od 14 lat prowadzi szkolenia z zakresu audytu informatycznego i metodyki COBIT według autorskich programów. Wykłada na Akademii Marynarki Wojennej. Jest aktywnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ISACA – była Expert Reviewer COBIT 5 i COBIT 2019 i innych publikacji oraz brała udział w pracach Grupy Roboczej d/s GDPR (RODO). Uczestniczy w konsultacjach polskich aktów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa. Inżynier z zamiłowania i powołania.

Image

Thorsten Schaefer - Regionalny menedżer, Scale Computing
Z rynkiem IT związany jest od wielu lat, posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z branżą oprogramowania komputerowego. Specjalizuje się w Hyper-Converged Infrastructure (HCI), Software Defined Storage (SDS), Storage Area Network (SAN), VMware, Storage oraz VDI. Posiada praktyczną wiedzę techniczną z zakresu informatyki biznesowej. Jest absolwentem Open University of London oraz Duale-Hochschule Baden-Württemberg (Stuttgart, Niemcy).

Image

William van Collenburg - Solutions Engineer, Scale Computing

Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z rynkiem IT. Specjalizuje się w: wirtualizacji, VMware, rozwiązaniach sieciowych, sprzęcie serwerowym, zarządzaniu systemami oraz sprzęcie do przechowywania danych. Z firmą Scale Computing współpracuje od stycznia 2019 roku.

Image

Jerzy Adamiak - Storage Systems Consultant, Alstor SDS Sp. z o.o.

Z firmą Alstor SDS związany jest od 2000 roku. Główny obszar zainteresowań to systemy pamięci masowej wykorzystujące macierze dyskowe i pamięci taśmowe. Jest specjalistą w dziedzinie backupu i archiwizacji danych. Posiada olbrzymie doświadczenie zawodowe związane z wykorzystywaniem rozwiązań software’owych.

Image

Grzegorz Bernatek, Lead TMT Analyst, Audytel S.A.

Ekspert rynku data center i cloud computing w Polsce – autor licznych publikacji i wystąpień na branżowych konferencjach. Od roku 2004 kieruje projektami badawczym i dotyczącymi polskiego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego, tworzenia modeli rynkowych i systemowych oraz prowadzi doradztwo i szkolenia dla klientów Audytela. Współautor badań i raportów dotyczących m.in. zagadnień bezpieczeństwa teleinformatycznego, outsourcingu oraz wykorzystania przetwarzania w chmurze w dużych polskich firmach. Wcześniej pracował jako audytor systemów teleinformatycznych w Audytelu oraz analityk/programista w McKinsey & Company. Ma doświadczenie w zakresie audytów w obszarze bezpieczeństwa ICT, ochrony i zabezpieczenia danych osobowych w systemach IT oraz zapewnienia ciągłości działania.

Audytor systemów informacyjnych (CISA), certyfikowany kierownik projektów PMP oraz Prince2 Foundation.

Image

Hieronim Dąbrowski - Associate, Domański Zakrzewski Palinka (DZP)

Prawnik, członek Praktyki IP&TMT. Specjalizuje się w prawie telekomunikacyjnym, w prawie własności intelektualnej, w prawie nowych technologii oraz w bezpieczeństwie informacji. Od wielu lat zainteresowany nowymi technologiami i ochroną prywatności – laureat II miejsca w IX edycji konkursu dla studentów zorganizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Center for American Law Studies, a także słuchacz studiów podyplomowych z Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w Szkole Głównej Handlowej.

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.