PRELEGENCI


 

Image

dr Izabela Mrochen - certyfikowany ekspert ds. dostępności cyfrowej (WCAG)

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w 1995 roku, następnie w 1998 roku studia wyższe z zakresu języka angielskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Jej prace magisterskie związane były tematyką z zakresu językoznawstwa. Badania językoznawcze również zostały zawarte w pracy doktorskiej, którą obroniła w 2009 roku. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoje zainteresowania ponownie skupiła wokół problematyki związanej z tłumaczeniem napisów oraz  wykorzystania najnowszej technologii komputerowej, w szczególności narzędzia CAT (Computer Assisted/Aided Tools). W 2016 roku otrzymała certyfikat potwierdzający wiedzę i umiejętności audytowania stron zgodnie z zasadami WCAG 2.0 nadanym przez University of South Australia oraz Media Access Australia. Od 2017 certyfikowany projektant stron na CMS Word Press. Jest członkiem grupy roboczej ds. zasobów internetu  oraz członkiem grupy roboczej ds. kompetencji cyfrowych przy Ministerstwie Cyfryzacji. Od kilku lat prowadzi warsztaty i seminaria przybliżając tematykę cyberprzestrzeni w zakresie użyteczności i dostępności materiałów elektronicznych oraz stron internetowych.

Image

Elke Schoenemann - Sales Manager Poland, ELO Digital Office

Matematyk z pochodzenia Niemka, od 1996r. pracująca w Polsce. 1996 – 2004 Praca w Polsko-Niemieckim Towarzystwie Wspierania Gospodarki (Firma z udziałem rządu polskiego i niemieckiego (po 50%)). Od 2004 zatrudniona w ELO Digital Office - odpowiedzialna za sieć Business Partnerów ELO w Polsce i koordynację projektów.

Image

Mateusz Borowiak - Senior Sales Executive, Exact Software Poland

Studiował na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Od ponad 12 lat nieprzerwanie związany z branżą IT, a od 2013 roku z rozwiązaniami firmy Exact. Doświadczony sprzedawca z ugruntowaną wiedzą techniczną. W Exact Software Poland odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych klientów na terenie Polski. Skoncentrowany wokół rozwiązań dla branży usług profesjonalnych oraz sektora finansowego i ubezpieczeniowego.

Image

Andrzej Krótki - Prezes Zarządu i Konsultant Strategiczny w LEAN TO WIN Sp. z o. o., Autor książki "Skuteczny Lider Lean"

Pomaga firmom w usprawnianiu i zarabianiu, żeby wygrywały i stawały się liderami swoich branż. Specjalizuje się w procesach sprzedażowych, produkcyjnych, usługowych i logistyce e-commerce. Autor bestsellera branżowego “Skuteczny Lider Lean”. Prezes Zarządu i Konsultant Strategiczny w Lean To Win Sp. z o.o.
Pomagał markom: KGHM, RABEN, INGRAM Micro, POLTRA, APA, INSTAL-PROJEKT, STOLBUD, GREENBRIER, ZNTK Oława, Fundusz Pomerania, TRYUMF, REJS, Protech, Sklejka-Multi, Weltech, Intermag, Ceba Baby, Rawag, Unimot, Omega, Poltech, FOD, WM Eltar, Lesaffre, Geldbach, Thermoplast, Newag, Jamar, Rothlehner, Kontakt-SIMON, FAM, FTT Wolbrom, Prymat, Nutricia, Docdata, czy Kirchhoff.
Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Image

Rafał Skibicki - Associate w Kancelarii Szostek_Bar i Partnerzy

Aplikant radcowski, Associate w Kancelarii Szostek_Bar i Partnerzy, doktorant w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Prelegent na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Swoje zainteresowania skupia wokół prawa własności intelektualnej oraz prawa nowych technologii, w szczególności zaś dotyczących internetowych serwisów pośredniczących. W swojej pracy zawodowej wielokrotnie zajmował się tematyką skutków prawnych podpisu elektronicznego w zakresie prawa prywatnego oraz administracyjnego, jak również kwestią weryfikacji tożsamości przy jego pomocy.

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.