PRELEGENCI


 

Image

dr hab. Magdalena Stobińska - Uniwersytet Warszawski
Kieruje Grupą Badawczą Kwantowych Technologii „QCAT” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (www.stobinska-group.eu). Jako laureatka Stypendium Fundacji Alexandra von Humboldta odbyła staż w Max Planck Institute w Niemczech. Prowadzi projekty badawcze finansowane przez Komisję Europejską, Fundację na rzecz Nauki Polskiej, Narodowe Centrum Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest koordynatorem projektu europejskiego „AppQInfo”, którego tematyką jest kwantowe przetwarzanie informacji z użyciem fotonów. Jej badania dotyczą styku teorii i eksperymentu w zakresie kwantowych technologii, optyki kwantowej, kwantowej informacji i komunikacji oraz materii skondensowanej, np. grafenu. Współpracuje z czołowymi naukowcami z całego świata, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch i Australii. Jest ekspertem polskich i międzynarodowych instytucji.

Image

Tomasz Szwelnik - Współzałożyciel oraz Prezes Zarządu VoiceLab.AI
Absolwent Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej – Wydział Elektroniki i Telekomunikacji specjalizacja Inżynieria Dźwięku. Posiada 20 lat doświadczenia w branży teleinformatycznej oraz w zakresie technologii przetwarzania sygnałów. Aktywnie uczestniczy we wdrożeniach rozwiązań informatycznych dla sektora finansów, telekomunikacji, sądownictwa, medycyny oraz logistyki. Brał udział w wielu warsztatach biznesowych oraz technologicznych, między innymi w Dolinie Krzemowej (USA) oraz Cambridge (UK). Jest uczestnikiem oraz prelegentem wielu konferencji związanych z zagadnieniami rozpoznawania mowy dla call center, mobile banking, biometrii oraz sztucznej inteligencji. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień jako przedsiębiorca m.in. zdobycie tytułu „Lider Innowacji 2006” w konkursie Agencji Rozwoju Pomorza S.A., zdobycie nagrody w konkursie na biznesplan organizowanym przez Fundację Gospodarczą w Gdyni, wyróżnienie dla Biznes Planu dot. „Rozpoznawania oraz weryfikacji mowy w systemach kontroli dostępu” w konkursie organizowanym przez miasto Gdynia. Współzałożyciel VoiceLab.AI oraz Prezes Zarządu.

Image

Marek Chlebicki - Head of Group IT Strategy & Solutions, Raiffeisen Bank International AG
W banku odpowiadzialnym za strategie rozwoju IT, transformacje technologiczna oraz nowe rozwiazania technologiczne Grupy. Marek posiada wieloletnie doswiadczenie w sektorze finansowym za rowno w bankowosci jak i consultingu, w tym bogate doswiadczenie miedynarodowe (pracowal jako Dyrektor w PwC wspolodpowiedzialny za region CEE, byl Dyrektorem Strategii Pionu Operacji Grupy Sberbank Europe). Specjalizuje sie podejsciu od strategii do implementacji, kompleksowych transformacjach technologicznych, doskonalosci operacyjnej i podnoszeniu wydajnosci organizacji. Od wielu lat pracuje z technologia (strategie, modele biznesowo-technologiczne, wybor rozwiazan technologicznych, budowa rozwiazan) w Polsce i regionie CEE. Jest pasjonatem innowacji, nowych technologii i rozwiazan biznesowych opartych o analityke danych.

Image

Artur Piechocki - Radca Prawny, APLAW
Założyciel kancelarii APLAW. Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i przemysłowej, prawie technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych (ICT), ochronie danych i prywatności oraz cyberbezpieczeństwie. Posiada 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu audytów prawnych i doradztwie prawnym na rzecz spółek polskich i międzynarodowych, głównie z sektora IT, telekomunikacji i mediów. Przez wiele lat pracował jako Doradca ds. prawnych i polityki domenowej rejestru PL w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), reprezentując Rejestr w Polsce i w organizacjach międzynarodowych. Ekspert Ministerstwa Cyfryzacji w pracach legislacyjnych Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy oraz Grupy Roboczej ds. Cyberbezpieczeństwa. Współzałożyciel Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), którego pracom przewodniczył, a obecnie jest członkiem jego Rady, oraz współtwórca orzecznictwa domenowego w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG). Jest ekspertem Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (European Network and Information Security Agency (ENISA) w zakresie doradztwa regulacyjnego, ochrony prywatności i danych osobowych. Współpracuje również z Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), a w przeszłości Council of European National Top Level Domain Registries (CENTR). Był także uczestnikiem spotkań Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU). Jest członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP) oraz Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii (SPNT). Prelegent podczas wielu konferencji dotyczących ochrony danych osobowych i RODO oraz cyberbezpieczeństwa. Autor kilkuset artykułów prasowych na łamach Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej, Magazynu ODO Ochrona Danych Osobowych i innych. Współautor książki „Domeny internetowe. Teoria i praktyka” wydanej przez Wolters Kluwer w 2020 r. Wykładowca w Szkole IT/TMT Centrum IP im. H. Grocjusza w Warszawie.Pełni rolę Chapter Chair na rynek polski z ramienia PrivacyConnect. Prawnik rekomendowany przez Media Law International oraz Legal 500 EMEA w dziedzinie TMT oraz Data Protection.

 

Image

Daniel Kozlowski - Adwokat, Counsel, Manager Projektów Cloud Computing, Kochański & Partners

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze krajowych i zagranicznych podmiotów finansowych oraz ich klientów. Przed dołączeniem do Kochański & Partners pełnił funkcję General Counsel w funduszu venture capital inwestującym w podmioty z sektora nowych technologii, w tym z branży FinTech gdzie odpowiadał za prawne aspekty inwestycji. Od sierpnia br. jest odpowiedzialny, jako manager projektów cloudowych, za liczne wdrożenia usług chmurowych w instytucjach finansowych.
Wcześniej przez wiele lat związany był z czołowymi polskimi i zagranicznymi kancelariami prawnymi z siedzibami w Waszyngtonie oraz Nowym Jorku, gdzie zajmował się obsługą prawną banków, ubezpieczycieli i ich klientów w zakresie przygotowania oraz negocjowania dokumentacji kredytowej, w tym w standardzie LMA oraz krajowymi i europejskimi kwestiami regulacyjnymi.
Od czerwca 2019 r. pełni rolę głównego koordynatora prawnego z ramienia kancelarii w ramach grupy roboczej powołanej przez Związek Banków Polskich w pracach nad standardem wdrożenia usług chmurowych w bankach tzw. PolishCloud oraz cyklu szkoleń w ramach PolishCloud Academy. Prowadzi szereg projektów wdrożenia rozwiązań chmury obliczeniowej w podmiotach z sektora finansowego doradzając w szczególności w aspektach regulacyjnych. Jego doświadczenie obejmuje także pracę w działach rynków kapitałowych, M&A oraz nieruchomościowych.

 

 

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.