PRELEGENCI

Szymon Śliwiński - Regional Key Account Manager, Apleona HSG Sp. z o.o.

Ponad 9 lat doświadczenia jako manager w branży real estate, zdobytego podczas obsługi nieruchomości na terenie całego kraju. Lider licznych implementacji usług facility oraz property management, w tym dla budynków wysokościowych (w tym 2 z 5 najwyższych budynków w Polsce), galerii handlowych, parków logistycznych oraz rozległych grup budynków biurowych. Inżynier elektrotechniki, licencjonowany zarządca nieruchomości oraz absolwent MBA.

Noemi Chudzik - Partner Chudzik i Wspólnicy Radcowie Prawni Sp. p.

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz amerykańskiego Stetson University gdzie uzyskała tytuł LL.M., specjalizacja - International Law and Business. Kieruje w Kancelarii Chudzik i Wspólnicy zespołem zajmującym się prawem cywilnym oraz problematyką umów a także sporami sądowymi. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, głównie sektor budowlany i farmaceutyczny. Opracowuje raporty due diligence dotyczące firm i nieruchomości. W codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim problematyką umów, prawem gospodarczym i cywilnym.

Mirosław Czarnik - Prezes Zarządu, GPP Business Park S.A.

Otrzymał dyplom ukończenia Krakowskiej Akademii Pedagogicznej oraz studiów Master of Business Administration Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Teesside University w UK. Jest absolwentem studiów podyplomowych z zakresu wyceny, zarządzania i obrotu nieruchomościami na Uniwersytecie Śląskim oraz z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.
Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w tworzeniu strategii sprzedażowych oraz w budżetowaniu i zarządzaniu projektami. Jeden z inicjatorów Pierwszego Polskiego Klastra Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego propagującego idee budownictwa zrównoważonego.
W GPP Business Park, w budynku biurowym im. Marii Goeppert-Mayer, w 2012 r. po raz pierwszy komercyjnie zastosowano system TRIGENERACJI (produkcja prądu, ciepła i chłodu z gazu). Aktualnie w GPP wznoszony jest pierwszy w Polsce plus energetyczny - w obszarze ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej - budynek biurowy im. Konrada Blocha. Budynki biurowe GPP Business Park są przyjazne użytkownikom, chronią ich zdrowie i spełniają rygorystyczne normy budowlane, które będą obowiązywały od 01.01.2021 roku.

Łukasz Rybacki - Wiceprezes Zarządu MBC Automatyka i Wentylacja Sp. z  o.o.

Absolwent AGH  w Krakowie na kierunku Elektrotechnika. Od 2005 roku członek Izby Inżynierów Budownictwa. Uczestnik  wielu szkoleń i seminariów m.in.: w zakresie automatyki budynkowej czy gazowych pomp ciepła i systemów kogeneracji. Wiedzę techniczną oraz praktykę w zakresie instalacji elektrycznych, automatyki oraz instalacji sanitarnych zdobywał w takich firmach jak ABB oraz Swegon. W swoim doświadczeniu zawodowym kierował i nadzorował wiele znaczących inwestycji w zakresie projektowania instalacji elektrycznych, automatyki i BMS dla obiektów użyteczności publicznej, obiektów służby zdrowia czy budynków komercyjnych. Pasjonat innowacyjnych rozwiązań projektowych oraz technologicznych, które z powodzeniem przenosi na płaszczyznę zawodową. Od 2006 r.  wiernie realizujący misję i wizję rozwoju firmy jako współzałożyciel oraz Wiceprezes Zarządu MBC Automatyka i Wentylacja Sp. z  o.o.

Paweł Soboń - Regionalny Kierownik Sprzedaży w Belimo Siłowniki S.A.

Absolwent Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie. Z branżą HVAC związany od ponad 12 lat.

Janusz Gutowski - Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości w Warszawie

Urodzony w 1952 roku absolwent Politechniki Warszawskiej, przez 15 lat pracował w serwisie zagranicznym Fabryki Samochodów Osobowych. W 1989 roku rozpoczął pracę w branży finansowo -kapitałowej. Współpracował z Bank of America, Nomura, Deutsche Bank New York Branch między innymi nad projektami emisji Amerykańskich Kwitów Depozytowych (ADR) dla polskich firm notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 1999 do dzisiaj zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami. Jako zarządca nieruchomości zajmował się m.inn zarzadzaniem  budynkiem  Media Markt na ulicy Ostrobramskiej, kamienica Lipińskiego Emilii Plater/Al. Jerozolimskie, Centrum Handlowym Okay w Gdańsku, Centrum Handlowym Ferio Gaj we Wrocławiu, Ferio w Legnicy, oraz Centrum Handlowym Marino we Wrocławiu, Galeria Podlaska w Białymstoku, obiektami produkcyjnym i biurowo-magazynowymi z portfela PKO TFI ale również obiektami logistycznymi jak Tiner w Pietrzykowicach. Zarządca sądowy nieruchomości mieszkaniowo komercyjnych przy ul. Chmielnej w Warszawie. Janusz Gutowski od roku 2010 jest Prezesem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości (PSZN).  W latach 2010 – 2012 członek zarządu o od roku 2016 wiceprezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe,  delegat PFRN w CEPI (Conseil Européen des Professions Immobilieres), stanowiącej reprezentację europejska środowiska nieruchomości odpowiedzialny za współprace z NAR (National Assotiation of Realtors) z siedzibą w Chicago. W roku 2017 odznaczony Złotą Odznaka PFRN. Jest współautorem nagrodzonej przez Ministra Infrastruktury książki pt. „Zarządzanie Nieruchomościami Komercyjnymi” oraz „Zarządzanie Nieruchomościami Handlowymi” obie wydane przez wydawnictwo Poltext.

Maciej Wiśniewski - Członek Zarządu IFMA Polska

Entuzjasta innowacyjności i nowych rozwiązań, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, licencjonowanym zarządcą nieruchomości oraz posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ostatnie 10 lat pracy w międzynarodowych korporacjach, Sodexo i Apleona HSG (wcześniej Bilfinger HSG), odpowiadał za rozwój biznesu, nowych produktów i usług, nadzorował działania implementacyjne oraz marketingowe, prowadził również procesy zakupowe.

Obecnie, poza swoją działalnością w ramach spółki Loredo RES (doradztwo i usługi dla nieruchomości), aktywnie działa w wielu stowarzyszeniach obejmujących obszary FM, w tym również IFMA Polska, gdzie jest Członkiem Zarządu. W ramach działalności w IFMA Polska dzieli się swoim doświadczeniem oraz wspiera organizację w obszarach związanych z nowymi technologiami oraz innowacjami na rynku nieruchomości. Wspólnie z IFMA Polska będzie przygotowywał cykl warsztatów tematycznych obejmujących m.in. obszary związane z szeroko rozumianymi zagadnieniami PropTech aby podnosić świadomość branży oraz przygotować ją na zmiany, które wywoływane są przez zmiany form prowadzenia nowych inwestycji.

Leszek Radomski - Menedżer ds. projektów automatyki budynkowej w firmie WAGO ELWAG Sp. z o.o.

Posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i projektowaniu kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej. Prowadził oparte o rozwiązania WAGO projekty automatyzacji m.in. obiektów hotelowych, galerii handlowych, biurowców. Znakomity specjalista w zakresie systemów BMS oraz sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Rafał Schurma - Założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Właściciel visio | architects and consultants. 

MArch, MS, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management (tytuł kursu: SustainableBuildings: Design, Construction and Operations) na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.

Ważniejsze projekty architektoniczne i urbanistyczne to m.in.:
•Projekt Boston University Law School (dla firmy BeaconArchitecturalAssociates) oraz Oasis of the Sea: największego statku pasażerskiego na świecie (dla firmy Wilson Butler Architects),
•Udział w procesie konsultingu pierwszego w kraju budynku, który uzyskał certyfikację LEED - Borg Warner Turbo Systems,
•Prowadzenie procesu certyfikacji jednego z pięciu najwyżej punktowanych budynków produkcyjnych na świecie (LEED Platinum) - Mars Chocolate w Sochaczewie
•Kompleksowe prowadzenie wielu innych zakończonych sukcesem certyfikacji (lub znajdujących się w trakcie jej procesu) np. budynek produkcyjno-biurowy dla UTC Goodrich w Rzeszowie, Hotel Baltic Park Molo dla Zdrojowej Invest/RADISSON BLU - w Świnoujściu, budynek biurowy Superior dla SUPERKRAKa w Krakowie, biuro głównej siedziby firmy MARS w Warszawie, budynek produkcyjno-biurowy dla firmy CONTINENTAL w Kownie czy budynek produkcyjno-biurowy dla firmy HENKEL w Raciborzu.
•Samodzielne projekty budynków użyteczności publicznej, komercyjnych i mieszkaniowych i parkowych zarówno w USA, jak i w Polsce.

mgr inż. Rafał Roksela - Kierownik Działu Marketingu, Winda - Warszawa

W branży dźwigowej od ponad 15 lat, działacz Stowarzyszenia Pracodawców Branży Dźwigowej, ekspert techniczny wielu firm dźwigowych, na stałe zatrudniony w spółce Winda – Warszawa, absolwent kierunku „Projektowania, wytwarzania i eksploatacji urządzeń transportu bliskiego”

Adam Cięciwa - Dyrektor Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią, Halton

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki