PRELEGENCI

Wojciech Makowski - Audytor polityki rowerowej, Instytut Spraw Obywatelskich

Audytor polityki rowerowej wg standardu BYPAD, główny autor audytu rowerowego Gdyni (2013). W latach 2015-2017 główny specjalista ds. rowerowych w Urzędzie Miasta Poznania. W latach 2011-2015 kampanier Instytutu Spraw Obywatelskich („Tiry na tory”, „Miasto w ruchu”), przedstawiciel INSPRO w europejskiej sieci Transport&Environment.

 

Sławomir Podsiadły - Zastępca Dyrektora, ZTM Lublin

Od początku kariery zawodowej związany z branżą transportową. Pełnił funkcje kierownicze w różnych przedsiębiorstwach m.in. w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Lublinie, w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. Od 2013 r. zatrudniony na stanowisku Zastępcy Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie/ Dyrektor ds. Przewozów. Współpracował i nadal współpracuje nad realizacją i przygotowaniem projektów unijnym, w tym wdrożenie systemu autobusu elektrycznego w Lublinie.   

Joanna Marcinkowska - Rzecznik Praw Pasażera Kolei

Urodziła się w 1985 r. w Nowym Mieście Lubawskim. Studiowała prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, następnie ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Po zdanym egzaminie została wpisana na listę radców prawnych. Od kilku lat związana jest z rynkiem kolejowym. Pracowała w Urzędzie Transportu Kolejowego na stanowisku radcy prawnego, obecnie pełni funkcję Rzecznika Praw Pasażera Kolei. Jej zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół alternatywnych metod rozwiązywania sporów i transportu kolejowego.

Dr Maciej Sulmicki - Prezes, Organizacja Zielone Mazowsze

Ekspert w zakresie zrównoważonego transportu, współautor "Strategii rozwoju województwa mazowieckiego do 2030 roku" (w tym obszaru „Przestrzeń i transport”), autor monografii na temat obsługi komunikacyjnej Obszaru Metropolitalnego Warszawy pod kątem trwałego i zrównoważonego rozwoju, redaktor i współautor serii publikacji „Miasta dla ludzi: współpraca na rzecz przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców”, prezes stowarzyszenia Zielone Mazowsze.

 

Bogumił Szymanek, Inside Sales Account Manager Axis Communications Poland Sp. z o.o.

Bogumił Szymanek mgr Informatyk. W branży systemów monitoringu wizyjnego od 2010 r. Systemy telewizji dozorowej zna zarówno od strony technicznej jak i biznesowej. Technologia IP i współczesne aplikacje sieciowe to nie tylko jego praca, ale i pasja. W firmie Axis Communications pracuje od 2015 roku.

Paweł Maliszewski, Co-founder,Blinkee

Współzałożyciel pierwszej sieci skuterów elektrycznych Blinkee, dostawcy systemu roweru oraz elektrycznego skutera miejskiego. Integratora usług współdzielonych w ramach Smart City.

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki