PRELEGENCI

Krzysztof Szmigielski - Kierownik Sekcji Informatyki, Szpital Wolski

Specjalista Baz danych, od 17 lat związany z informatyzacją jednostek służby zdrowia, od 2008 roku Kierownik Sekcji Informatyki w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Brał udział w wdrażaniu 3 projektów unijnych związanych z informatyzacją Szpitala. W swojej karierze zajmował się wdrażaniem i utrzymaniem systemów medycznych w Szpitalach w całej Polsce. Entuzjasta rozwiązań Open Source.

 

 

mec. Katarzyna Lebiedowicz-Grzanka - Radca Prawny, właściciel KLG Kancelaria, arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach

Prawem zajmuje się od 17 lat. Ekspert z zakresu ochrony danych osobowych i kontraktów biznesowych. Zdobyła bogatą praktykę w ochronie marki przedsiębiorcy i jego nowatorskich rozwiązań, a także w sektorze finansów publicznych. Zajmuje się ochroną danych osobowych i rozwiązaniami RODO. Stworzyła projekt Bezpieczne Umowy w Biznesie, którego główne założenie to przygotowywanie i negocjowanie dla przedsiębiorców umów i rozwiązań uwzględniających specyfikę danego biznesu w oparciu o najnowsze standardy i zabezpieczenia.

mec. Anna Matusiak-Wekiera - Radca Prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Anna Matusiak-Wekiera

Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie specjalizującym się w prawie ochrony danych osobowych.  Anna Matusiak-Wekiera jest członkiem Komitetu ds. Ochrony danych osobowych przy KIG oraz była członkiem Ekspertów Komisji powołanej przy GIODO ds. reformy prawa ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej w latach 2016-2018. Jest wykładowcą zagadnień prawnych na uczelni wyższej oraz autorką publikacji prawniczych z zakresu ochrony danych osobowych w eksperckim kwartalniku „ABI EXPERT”. Anna Matusiak-Wekiera od kilku lat świadczy usługi prawne w zakresie ochrony danych osobowych na rzecz giełdowych spółek kapitałowych, oraz innych podmiotów przetwarzających dane osobowe, także pełniąc w tych organizacjach rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) a obecnie funkcję inspektora ochrony danych (IOD). Anna Matusiak-Wekiera posiada uprawnienia audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000 oraz audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg. Normy ISO 27001.

Joanna Karczewska - ISACA Warsaw Chapter

Ponad 40 lat w informatyce. Przeszła całą drogę zawodową od operatora do dyrektora. Pracowała w instytucjach państwowych oraz firmach polskich i zagranicznych. Od 15 lat jako certyfikowany audytor – CISA – zajmuje się badaniem systemów informatycznych zgodnie z metodyką COBIT. Specjalizuje się w audytach w jednostkach sektora finansów publicznych. Od 14 lat prowadzi szkolenia z zakresu audytu informatycznego i metodyki COBIT według autorskich programów. Wykłada na Akademii Marynarki Wojennej. Jest aktywnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ISACA – była Expert Reviewer COBIT 5 i COBIT 2019 i innych publikacji oraz brała udział w pracach Grupy Roboczej d/s GDPR (RODO). Uczestniczy w konsultacjach polskich aktów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa. Inżynier z zamiłowania i powołania.

Filip Sadzik - administrator sieci, statlook®

Od wielu lat związany z IT jako administrator sieci, w A plus C Systems współuczestniczy w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania uplook oraz statlook. Entuzjasta technologii mobilnych i nauczania maszynowego. Uważa, że nie ma złych pytań, jedynie złe odpowiedzi. Entuzjasta piłki nożnej i niespełniony lektor radiowy.

 

 

  

Tomasz Odzioba - CM Poland, Latvia, Lithuania & Ukraine, Allied Telesis International B.V. Sp. z o.o.

Posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w takich firmach jak Foundry Networks i Brocade, gdzie zajmował się relacjami z partnerami i klientami. Wcześniej pracował również w polskich firmach dystrybucyjnych z branży IT.

Tomasz Odzioba ukończył Politechnikę Wrocławską i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

 

Dariusz Woźniak - Inżynier techniczny Bitdefender, Marken Systemy Antywirusowe

Wcześniej związany z branżą IT w firmach, w których odpowiadał za oprogramowanie i bezpieczeństwo informatyczne. Prelegent wielu konferencji, branżowych spotkań, prowadzący szkolenia za zakresu IT.

 

  

 

Katarzyna Abramowicz - Specfile.pl

Radczyni prawna z wieloletnim doświadczeniem w agencjach rządowych oraz w sektorze prywatnym. Była przedstawicielką KIRP w Brukseli.
Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w kryptologii. Współtwórczyni serwisów bilety24.pl (zastosowany system szyfrowania danych nie pozwolił na podrobienie ani jednego biletu na miliony sprzedanych egzemplarzy), przelewy24.pl, specprawnik.pl, oduslug.pl, specfile.pl (aplikacja szyfrująca wybrane pliki i pozwalająca na udostępnianie ich wskazanym osobom, proces szyfrowania i deszyfrowania pliku oparty jest o algorytmy RSA-4096 oraz AES-256).
Katarzyna Abramowicz jest również prelegentką największych konferencji w Polsce związanych z tematyką prawniczą i nowymi technologiami takich jak VII Konferencja i Narodowy Test Interoperacyjności Podpisu Elektronicznego CommonSign 2017, Nowoczesna kancelaria i dział prawny – bezpieczeństwo danych, obieg dokumentów i zarządzanie sprawami, Law Summit, Konferencja naukowa Cyberbezpieczeństwo w Mediach, LegalTech Polska, międzynarodowa konferencja CyberSec, ImpactFintech 2017. Laureatka StartUp Europe Awards 2017. Pierwsze kroki w biznesie internetowym stawiała w 1998 roku zakładając wraz z ojcem spółkę DialCom, a następnie DialCom24.

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariuesz Niedźwiecki