PRELEGENCI

Małgorzata Koczan - radca prawny, założycielka Kancelarii Radców Prawnych LEX OPTIM (www.lexoptim.pl), autorka bloga o spółce jawnej www.spolkajawnablog.pl

Uczestnik wielu szkoleń i konferencji m.in. z zakresu rozwoju firm, budowania relacji w biznesie, cyklu konferencji dla nowoczesnych prawników. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm oraz reprezentacji przed sądami.

Jarosław Księżyk - Project Manager, ALAN Systems

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami informatycznymi oraz analizie biznesowej. Specjalizuje się w aplikacjach mobilnych dla systemów iOS oraz Android. Wie jak przełożyć potrzeby klienta na sprawnie działający system. Po godzinach zajmuje się pisaniem literatury z gatunku fikcji naukowej.

Krzysztof Kuczkowski - doradca w Naveo Sowiński i Sęk sp. j. w dziedzinie marketingu internetowego, autor bloga InzynieriaMarketingu.pl

Absolwent Politechniki Poznańskiej, inżynier z kreatywnym zacięciem. Od 10 lat zajmuje się marketingiem internetowym. Aktualnie zajmuje się rozwojem Inżynierii Marketingu, której celem jest pomaganie przedsiębiorcom we wdrażaniu narzędzi informatycznych wspierających marketing oraz sprzedaż w Internecie. Na co dzień śledzi trendy oraz technologie internetowe i chętnie wdraża te rozwiązania w realizowanych projektach. W wolnym czasie trenuje crossfit i startuje w biegach ekstremalnych.

Paweł Łesyk - Certyfikowany Biznes Partner ELO, CONNEXUS

Od 2008 roku zajmuje się systemami zarządzania i obiegu dokumentów. Na dzień dzisiejszy w ramach prowadzonej działalności świadczy usługi konsultingowe i wdrożeniowe rozwiązań DMS i ECM. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu m.in.: programowania i zarządzania projektami. Poza pracą: wspinacz, biegacz i skoczek spadochronowy.

Bartłomiej Majchrzak - doradca w Naveo Sowiński i Sęk sp. j. w dziedzinie technologii informatycznych w kancelariach prawnych, wykładowca i trener WSB w Poznaniu, autor bloga www.technologiewbiznesie.pl

Specjalista ds. technologii w kancelariach prawnych, związany z branżą prawniczą od 5 lat, konsultant i doradca Naveo Sowiński i Sęk sp. j., wykładowca i trener WSB w Poznaniu, autor bloga www.technologiewbiznesie.pl.
Łączy wiedzę prawniczą z doświadczeniem w obszarze e-marketingu i wykorzystania technologii w rozwoju kancelarii prawnych. Współwłaściciel start-upu tworzącego narzędzia informatyczne wspierające działalność przedsiębiorstw w obszarach prawnych. Opracowuje plany i nadzoruje procesy wdrożeń narzędzi informatycznych w przedsiębiorstwach. W wolnym czasie zajmuje się pilotowaniem drona oraz wyprawami wysokogórskimi.

Artur Mączyński - sędzia, autor bloga www.pozywam.pl

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, studiów doktoranckich na tej samej uczelni oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa europejskiego w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Sędzia z kilkunastoletnim doświadczeniem w wydziałach cywilnych i gospodarczych. Prowadził zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa prywatnego na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziałach Prawa i Administracji oraz Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Przeprowadził wiele wykładów w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa oraz dla przedsiębiorców z zakresu prawa gospodarczego, prawa spółek, postępowania upadłościowego, naprawczego i egzekucyjnego. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, jako opiekun wielu aplikantów sądowych, adwokackich i radcowskich, czy też, jako prowadzący wykłady w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Nie tylko jest autorem publikacji naukowych, ale również prowadzi bloga pod nazwą „pozywam.pl”, aby upowszechniać prawo szerszemu odbiorcy.

Paweł Molski - Sales and Marketing Director, Todis Consulting

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, Zarządzania i Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz North Lake College w Dallas, USA. Od kilkunastu lat związany z rynkiem IT zajmuje się zarządzaniem projektami, dostarczaniem rozwiązań informatycznych dla firm o różnych modelach biznesowych oraz wspieraniem klientów podczas całego projektu – począwszy od procesu wyboru rozwiązania, aż do oceny efektów wdrożenia.

Agnieszka Pietrzak - adwokat, autorka bloga, APDK Adwokaci Kancelaria Adwokacka

Absolwentka aplikacji sądowej przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. W 2008 r. zdała egzamin sędziowski, w tym samym roku uzyskała uprawnienia adwokata (Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie). Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców z zakresu prawa spółek, prawa gospodarczego i prawa nieruchomości oraz podmiotów leczniczych z zakresu prawa ochrony zdrowia. Koncentruje się w szczególności na doradztwie podmiotom leczniczym w zakresie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Autorka publikacji w dziennikach branżowych (Gazeta Finansowa, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ, Zarządzenie Placówką Medyczną). Autorka Bloga. Prowadzi szkolenia i prelekcje dla lekarzy oraz kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi.

Karolina Rokicka-Murszewska - – radca prawny w toruńskiej kancelarii Sienkiewicz i Zamroch. Radcowie prawni spółka partnerska, autorka bloga http://www.zakonczeniedzialalnosci.pl


Praktykę skutecznie łączy z teorią, pracując jako asystent w Katedrze Prawa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Opiekun naukowy pierwszego w Polsce Koła Naukowego Marketingu Prawniczego, działającego na WPiA UMK.

Elke Schönemann - Sales Manager Poland, ELO Digital Office Sp. z o.o.

Matematyk z pochodzenia Niemka, od 1996r. pracująca w Polsce.
1996 – 2004 Praca w Polsko-Niemieckim Towarzystwie Wspierania Gospodarki (Firma z udziałem rządu polskiego i niemieckiego (po 50%)).
Od 2004 zatrudniona w ELO Digital Office - odpowiedzialna za sieć Business Partnerów ELO w Polsce i koordynację projektów.

Tomasz Sęk - IESE MBA, wspólnik zarządzający w Naveo Sowiński i Sęk sp. j. – specjalistycznej firmie doradztwa biznesowego dla branży prawniczej.

Prawnik-ekonomista, menedżer, analityk. Doradca biznesowy w dziedzinie zarządzania kancelarią prawną. Związany z branżą usług prawniczych od 2004 roku. W swojej praktyce łączy finanse z psychologią. Absolwent prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz 2-letnich studiów menedżerskich MBA (analiza 600 przypadków praktyki zarządzania) na IESE Business School w Barcelonie, wymienianych wśród pierwszej dziesiątki światowych rankingów. Pełnił funkcję menedżera marketingu i business development w wieloosobowej kancelarii prawnej. Autor publikacji dotyczących zarządzania kancelarią prawną i analiz rynku usług prawniczych. W wolnym czasie odkrywa sekrety kuchni świata.

Jarosław Sroczyński - – prawnik i ekonomista, radca prawny, założyciel i pierwszy dyrektor Delegatury UOKiK w Krakowie Partner w Kancelarii Markiewicz & Sroczyński Kancelaria Radców Prawnych sp. j.

Ponad dwadzieścia lat prowadzi praktykę doradczą w zakresie prawa konkurencji, obecnie jako wspólnik kancelarii Markiewicz & Sroczyński. Uczestniczył w pracach legislacyjnych z zakresu prawa konkurencji i konsumentów, był m. in. ekspertem prawnym UOKiK przy implementacji dyrektywy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk handlowych. Doradzał Komitetowi Antymonopolowemu Ukrainy jako ekspert unijny. Jest autorem lub współautorem kilkunastu publikacji w zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Regularnie uczestniczy jako referent na polskich i międzynarodowych konferencjach i seminariach z zakresu prawa konkurencji. Wielokrotnie otrzymywał polskie i zagraniczne rekomendacje, przyznawane praktykom prawa konkurencji.

Monika Świędrych - założycielka portalu Prawos.pl oraz autorka bloga PrawniczyMarketing.pl

Twórczyni rozwiązań biznesowych dla prawników, prekursorka branży Legal Tech w Polsce. Założycielka portalu Prawos.pl oraz autorka bloga PrawniczyMarketing.pl. Pasjonatka nowych technologii oraz biznesu internetowego.

Agnieszka Witońska-Pakulska - radca prawny, założycielka bloga flcatwalk.pl, Kancelaria Prawna Pakulski, Kilarski i wspólnicy.

Kierownik działu własności intelektualnej w Pakulski, Kilarski i wspólnicy, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w tym w szczególności prawie autorskim, znakach towarowych oraz zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Wykształcenie prawnicze zdobyła na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie studiów ukończyła Szkołę Prawa Amerykańskiego na tym samym wydziale, a po odbytej aplikacji i zdanym egzaminie radcowskim Fashion Law Bootcamp na Fashion Law Institute, Fordham University w Nowym Yorku oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w sektorach mody prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego i ViaModa.
Świadczy pomoc prawną krajowym i zagranicznym (w języku angielskim) podmiotom z sektora mody, w tym domom mody, firmom odzieżowym, producentom akcesoriów modowych, jubilerom, projektantom i fotografikom, agencjom reklamowym i modeligowym. Doradza przy opracowywaniu mechanizmów społecznej odpowiedzialności biznesu.

© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki