Program - Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania 24.03.2021

GODZINA


PUNKT PROGRAMU


09.15 – 09.30

Logowanie do platformy

09.30 – 10.00

Małgorzata Szołucha - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – Krajowy Punkt Kontaktowy
"Europejskie Partnerstwa w Programie Horyzont Europa związane z rozwojem Przemysłu 4.0"

Europejskie Partnerstwa Technologiczne będą elementem wdrażania Programu Ramowego Horyzont Europa – największego w historii europejskiego programu badań i innowacji z budżetem przekraczającym 94mld EURO. Partnerstwa mają za zadanie włączenie innowacyjnych interesariuszy sektorowych obejmujących przemysł i naukę do realizacji Programu Horyzont Europa na każdym jego etapie, zaczynając od definiowania wyzwań (tematów konkursów), poprzez rozwiązywanie problemów aż do opracowywania i wdrażania nowych, innowacyjnych, technologii, produktów i usług. Celem prezentacji jest przybliżenie uczestnikom idei europejskich partnerstw technologicznych, sposobu ich funkcjonowania oraz możliwości włączenia się polskich organizacji związanych z Przemysłem 4.0 w działania partnerstw. Pokazanych zostanie kilka przykładów europejskich Partnerstw, które wpisują się w działania cyfryzacji produkcji.


 

 10.00 –  10.20

Grzegorz Wałdoch - Dyrektor biura DSR, Enspirion Sp. z o.o.
"Agregacja Mocy w koncernie multienergetycznym"

Czym jest usługa Demand Side Response? To odpłatne działania strony popytowej polegające na: 

  • przesunięciu poboru energii w inne pory dnia
  • zmianie punktów pracy pomocniczych elementów procesu, które nie mają bezpośredniego wpływu na produkcję
  • zbuforowaniu procesu produkcji - akumulacja energii w obiektach chłodniczych lub wykorzystanie zapasów magazynowych
  • wykorzystaniu na własne potrzeby generacji energii elektrycznej z posiadanych źródeł wytwórczych

DSR jest dedykowana do wszystkich odbiorców przemysłowych, którzy mogą przesunąć część poboru energii elektrycznej w inne pory dnia w stosunku do swojego standardowego profilu, pomagając w ten sposób w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.


 

 10.20 – 10.40

Anna Mazur - Key Account Manager Mobile Solutions Business Division, Europe Panasonic System Communications Company Europe
"Panasonic – Symbioza świata realnego i wirtualnego"

Panasonic jest światowym liderem w opracowywaniu produktów i technologii w obszarze elektroniki konsumenckiej, wyposażenia domów i rozwiązań dla motoryzacji, przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Od ponad 100 lat wprowadzamy nowe technologie mające służyć poprawie życia ludzi. W obszarze B2B firma produkuje m.in. wzmocnione notebooki, tablety i urządzenia typu handheld marki Toughbook. Dzięki niepowtarzalnej trwałości, łączności i specjalistycznym funkcjom Toughbook zmienia procesy działania wielu firm i organizacji w takich branżach, jak logistyka, transport, budownictwo, produkcja, handel, a także w sektorze obronnym i służbach publicznych.
 10.40 – 11.00

Piotr Miszczak – Senior Presales Engineer, Zebra Technologies
"Wpływ rosnących wymagań rynku na ewolucję środowisk magazynowych"


 

 11.00 – 11.20

Bartłomiej Lux - Prokurent, CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. - VENDO.ERP
"Usprawnienie produkcji dzięki zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji (AI), MES i IoT."

Podczas spotkania Prelegent opowie o korzyściach z zastosowania, które oferują najnowsze technologie.Sztuczna inteligencja (AI), maszynowe uczenie (ML), internet rzeczy (IoT), przemysł 4.0 – można się pogubić, prawda? Przybliży tematykę  i pokaże jej zastosowanie w systemie klasy ERP.

 


 11.20 – 11.40

Weronika Recław - Specjalista ds. Organizacyjnych w Hubie Innowacji Cyfrowych DiH4.AI
"Huby Innowacji Cyfrowych - most między przedsiębiorcą a Przemysłem 4.0"

Jak wprowadzić przedsiębiorstwo w Przemysł 4.0? Czy przedsiębiorca może liczyć na pomoc w procesie transformacji? Podczas prelekcji uczestnikowi zostanie przybliżona działalność krajowych Hubów Innowacji Cyfrowych oraz europejski program Hubów. Prelegent przedstawi również usługi oferowane przez Hub DIH4.AI oraz potencjalne możliwości współpracy  i przykładowe case studies.


 

 11.40 – 12.15

Elke Schoenemann - Sales Manager Poland, ELO Digital Office
"Przyszłość jest cyfrowa! - A jak ma wyglądać cyfrowe miejsce pracy?"

Rzeczywiście, cyfryzacja nie jest już kwestią dużych budżetów IT, ona jest teraz dostępna dla każdej firmy dużej czy małej czy w administracji publicznej. Wręcz przeciwnie: Cyfryzacja może prowadzić do bardziej efektywnego środowiska pracy, w którym można zaoszczędzić koszty. Pandemia pokazała nam, że można pracować poza tradycyjnym biurkiem w firmie, ale też okazało się, że współpraca bez odpowiednich narzędzi jest kłopotliwa, a nawet czasem niebezpieczna. Dodatkowym ważny tematem jest komunikacja i współpraca.


 

 12.15 – 12.45

dr Piotr Kaczmarek-Kurczak - Katedra Przedsiębiorczości i Etyki W Biznesie; Akademia Leona Koźmińskiego
"Zmiana modelu biznesowego pod wpływem transformacji cyfrowej"

W 1913 roku większość ekspertów nie wierzyła w możliwość masowej zamiany konia na urządzenie mechaniczne. Wysuwano liczne „rozsądne” argumenty: konie były tanie, używane od tysiącleci, proste w obsłudze (nawet „miały swój rozum”), nie potrzebowały nowej infrastruktury. A jednak już 12 lat później 60% gospodarstw domowych w USA miała samochód. Dziś słychać podobne argumenty odnoszące się do handlu, sprzedaży b2B, produkcji, logistyki (nie wspominając o samochodach elektrycznych, robotyzacji itp.). I podobnie jak 100 lat temu przeskok do nowej rzeczywistości jest dość nagły. Firmy muszą się przygotować opracowując modele biznesowe uwzględniające cyfryzację i zmiany oczekiwań i potrzeb klientów i partnerów. Sercem tych modeli stają się dane i algorytmy ich przetwarzania. Dzięki wykorzystaniu algorytmów można podejmować skuteczniejsze i szybsze decyzje. Dzięki obiegowi danych firma jest zdecydowanie bardziej świadoma zarówno tego, co się dzieje w jej otoczeniu, jak i tego, co się dzieje wewnątrz niej. W takcie spotkania omówione zostaną główne przesłanki tej rewolucji jak i przykładowy schemat takiego modelu biznesowego.


 

 12.45 – 13.15

Łukasz Cichocki - Dyrektor ds. Logistyki, Mennica Polska
"Co z tym ryzykiem? Czym zarządzać aby nie wróżyć z fusów w swojej organizacji"

Każdy proces biznesowy obarczony jest ryzykiem. Sukces, powodzenie czy też efektywność procesu biznesowego zależy od tego został zabezpieczony w sposób wystarczający lub czy mamy po prostu szczęście. Prezentacja przedstawia sposób na tratowanie ryzyka w procesach operacyjnych i strategicznych.


 

 13.15 – 13.45

Tomasz Szarek – radca prawny i partner w kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM
"Regulacje prawno-podatkowe sprzyjające rozwojowi przemysłu 4.0 – Ulga B+R, IPBOX, ulga na robotykę."

Podczas wykładu prelegent omówi założenia i zasady korzystania. Zastanowimy się także, czy opisane powyżej regulacje stanowią realną zachętę dla firm inwestujących i rozwijających się w zakresie nowych technologii.


 

 13.45  14.00 Zakończenie i podsumowanie konferencji/ Zaproszenie do pokoi webinarowych
   

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie konferencji.

© 2020 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki.