bannery-pirb-11.png
Szkolenie Projektowanie planów ciągłości działania

Szkolenie przygotowuje do korzystania z wzorców dobrych praktyk z zapewniania ciągłości działania (normy BS 25999, BS 25777), a także ryzyka (ISO 27005, ISO 31000) i bezpieczeństwa (ISO 27001, ISO 27002).

Image

Efektywność energetyczna w sektorze publicznym - 21.03.2023, ONLINE

Energia, pod różnymi postaciami, jest podstawą funkcjonowania współczesnego świata. Postępujący kryzys klimatyczny oraz rosnące ceny paliw sprawiły, że coraz większą uwagę przykłada się racjonalizacji jej zużycia. W osiągnięciu tego celu może pomóc poprawa efektywności energetycznej, realizowana za pomocą usług doradztwa energetycznego. Działania z tego zakresu w wielu przypadkach wiążą się z dużym zaangażowaniem zespołów odpowiedzialnych za oszczędzanie energii oraz wysokimi kosztami.

Image

Technologie w medycynie - 28.03.2023, Warszawa

Medycyna w Polsce, z punktu widzenia rozwoju cyfrowego, jest słabiej rozwinięta niż w wielu innych krajach. Ale przez półtora roku pandemii branża medyczna zanotowała ogromny skok technologiczny. Do telemedycyny w Polsce przekonało się w czasie pandemii zarówno wielu pacjentów, jak i lekarzy. Ogromnym pozytywem było wprowadzenie obowiązkowych e-recept. To pozwoliło na całą lawinę czynności po stronie placówek, jak i pacjentów, które umożliwiły różnego rodzaju wizyty telemedyczne.

Image

Data Center Nowej Generacji - 29.03.2023, Warszawa

Doba pandemii wymusiła na firmach zmiany dotychczasowego modelu korzystania z systemów informatycznych. Szczególnie małe i średnie firmy szukały rozwiązań bezpieczniejszych, bardziej niezawodnych i elastycznych, niż serwery lokalne. W poszukiwaniach metod na zachowanie efektywności i bezpieczeństwa narzędzi IT ważne kryterium stanowią koszty – nowe rozwiązania nie powinny być droższe od dotychczasowych. Kupując fizyczny serwer czy inne elementy infrastruktury przedsiębiorca nie wie przy tym jakie będzie zapotrzebowanie na te zasoby za miesiąc czy, tym bardziej, za pół roku.

Image

Jak zabezpieczyć dane w firmie i cyberprzestrzeni - 30.03.2023, Warszawa

Rozwój cyberprzestrzeni może generować wzrost poziomu niebezpieczeństwa dla gromadzenia danych osobowych na cyfrowych nośnikach oraz urządzeniach. W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć takie dane przed nieuprawnionymi osobami lub utratą? Jak ochronić dane osobowe zarówno w małych, jak i większych przedsiębiorstwach? Dowiedz się, czym są takie dane, jak oszacować ryzyko ich utraty oraz jakie zabezpieczenia wdrożyć, żeby to zagrożenie zminimalizować.

Image

Przemysł 4.0 - branża produkcyjna i jej wyzwania - 31.03.2023, ONLINE

Czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana też Przemysłem 4.0 dzieje się właśnie na naszych oczach. Dzięki takim technologiom jak chmura obliczeniowa, analiza Big Data czy Internet Rzeczy możliwy jest dostęp do każdej informacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki Przemysłowi 4.0 możliwa jest też ekonomicznie opłacalna i bardzo elastyczna produkcja zindywidualizowanych lub małoseryjnych wyrobów, opracowanych pod ścisłe potrzeby klienta. Często czwartą rewolucję przemysłową określa się też jako przejście do przemysłowych systemów cyfrowo-fizycznych.

Image

Kongres Księgowych i Ekspertów Finansowych - 06.04.2023, ONLINE

Przedsiębiorcy oczekują od swoich księgowych już nie tylko znajomości prawa podatkowego czy sprawnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale profesjonalnego doradztwa w zakresie nowoczesnego biznesu. A ten opiera się dziś na innowacjach nie tylko w rozwoju przedsiębiorstw, ale i w ich codziennym prowadzeniu.

Image

Uczelnia na miarę potrzeb - 18.04.2023, Warszawa

Pandemia była sporym wyzwaniem dla uczelni. Szybko okazało się, że próba przełożenia zajęć z sali wykładowej na zajęcia przeprowadzane zdalnie jest bardzo trudna, a czasami wręcz niemożliwa. Sytuacje kryzysowe ujawniają bardzo wiele potencjałów oraz problemów, których dotąd nie zauważaliśmy. Zdalne nauczanie obnażyło jedną ze słabości polskiej edukacji wyższej – skupienie na rozwoju naukowym pracowników naukowych, bez równoczesnego pogłębiania ich umiejętności dydaktycznych. 

Image

Informatyzacja placówek medycznych - 21.04.2023, Warszawa

Przy odpowiedniej dyscyplinie informatyzację można przeprowadzić w wyznaczonych ustawowo terminach. Proces informatyzacji ochrony zdrowia niesie za sobą bardzo korzystne skutki. Niektóre, tak jak np. usprawnienie w rozliczaniu świadczeń czy obniżenie kosztów archiwizacji danych i dostępu do nich, placówka odczuje od razu. Dostrzeżenie innch zajmuje czasem kilka miesięcy.Pokonaj bariery w informatyzacji!

Image

Unified Communications - kontakt, komunikacja, transformacja - 26.04.2023, Warszawa

Transformacja cyfrowa sprawia, że nasze codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze i zyskuje nowe możliwości. Dodatkowe kanały komunikacji online nie zastąpią spotkań na żywo, ale mogą stanowić kompleksowe narzędzia do utrzymywania kontaktu i rozwijania relacji, kiedy sytuacja uniemożliwia nam spotkania face-to-face. Obecnie trudno jest nam już wyobrazić sobie świat bez rozwiązań do Unified Communications, zatem warto dobrze poznać ich funkcjonalności, aby wiedzieć, jak z nich korzystać oraz usprawniać komunikację zarówno w obszarze biznesowym.

Image

Inteligentne zarządzanie siecią i infrastrukturą IT - 27.04.2023, Warszawa

W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo sieci, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami z Internetu. Stosowne zabezpieczenia należy dobierać, mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.

Image

Facility & Property Management - 10.05.2023, Warszawa

Zarządzanie nieruchomością, to proces trudny i złożony, który stawia przed zarządcą wiele wyzwań – kwestia bezpieczeństwa w budynku, utrzymanie urządzeń i obiektów, outsourcing, kontrola finansowa, relacje z klientami… Ogromna odpowiedzialność ciążąca na osobach wykonujących ten zawód zmusza je do stałego podnoszenia kwalifikacji. Jakie są najnowsze trendy w obszarze nieruchomości?

Image

E-gmina - rozwój cyfrowych usług publicznych - 17.05.2023, ONLINE

Informatyzacja ma służyć usprawnieniu i efektywności działania administracji. Powinna umożliwić załatwianie spraw przez obywatela również bez wychodzenia z domu. Informatyzacja urzędów administracji samorządowej jest bardzo ważnym i kluczowym wyzwaniem. Coraz więcej albo niemal wszystkie usługi świadczone na rzecz ludności są realizowane z wykorzystaniem systemów informatycznych. Postęp technologiczny oraz oczekiwania mieszkańców gmin i powiatów wymagają dostosowania się do nich jednostek samorządowych.

Image

Systemy ERP - maksymalna efektywność zasobów przedsiębiorstwa - 19.05.2023, ONLINE

Rozwój przedsiębiorstwa jest uwarunkowany tym jak szybko, sprawnie i dobrze przebiega on na każdym etapie. System ERP umożliwia wgląd do wszystkich procesów w firmie. Co więcej, gromadzi niezbędne dane, na podstawie których sporządza raporty i analizy dotyczące przedsiębiorstwa. Oprogramowanie to jest nieocenionym, złożonym narzędziem do planowania i zarządzania zasobami firmy. Dzięki niemu zarówno kadra zarządzająca, jak i poszczególne działy mają wszystko pod kontrolą. Postępy technologii ERP mogą zapewnić przewagę nad konkurencją. Nie tylko pozwalają zwiększyć wydajność pracowników, ale też oferują możliwości zwiększenia zaangażowania klientów.

Image

Systemy IT w relacjach Klient - Firma - 24.05.2023, Warszawa

Aby osiągnąć sukces w biznesie, z całą pewnością potrzebne są świetnej jakości produkty bądź usługi oraz doskonały serwis. Kluczem do uzyskania i utrzymania pozycji lidera rynku jest jednak przede wszystkim tworzenie długofalowych relacji z klientem.
Każda organizacja poszukuje sposobu na skuteczne zorganizowanie procesu sprzedaży i obsługi klienta. Stara się sprostać oczekiwaniom i wymaganiom klienta odnośnie swoich produktów i usług.

Image

Cyberbezpieczeństwo - priorytet firm i państwa - 13.06.2023, Warszawa

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z elementów krytycznych pozwalających na zachowanie ciągłości działania przedsiębiorstwa, jego zdolności do generowania przychodów, a niejednokrotnie także utrzymanie poziomu jego konkurencyjności na rynku (np. na rynku finansowym). Przetrwanie firmy, w przypadku cyberzagrożeń nie musi być postrzegane jako dylemat. W istocie bowiem, większość skutecznych ataków hackerskich w pierwszej mierze odbije się na wynikach finansowych firmy, a niektóre z nich mogą doprowadzić do jej upadku. 

Image

Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych - 06.07.2023, Warszawa

Wypadek jest niespodziewany zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. W sytuacji nagłego zagrożenia życia trzeba szybko i zdecydowanie reagować. W każdym przypadku zagrożenia życia niezwykle istotne jest sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Każdy błąd może być przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. W czasie akcji nie ma czasu na dyskusje. Powinna ona przebiegać sprawnie i szybko.

Image

Inteligentne miasto i nowe technologie w transporcie publicznym - 30.08.2023, Warszawa

Zmiany wprowadzane na rzecz przekształcania miast w bardziej zrównoważone i inteligentne pomagają poprawić standard życia w społecznościach miejskich i podmiejskich na świecie. Oszczędność energii, efektywniejszy ruch uliczny, większe bezpieczeństwo publiczne i zdrowsze środowisko to jedynie kilka z licznych korzyści, jakie oferują rozwiązania inteligentnego miasta. Przystosowanie inteligentnych technologii w celu usprawnienia działania tych systemów jest skuteczniejsze, gdy rządzący – oraz dostawcy narzędzi i usług w poszczególnych gminach, miejscowościach i dużych miastach – uświadomią sobie, jakie korzyści mogą zapewnić te rozwiązania.

© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki