bcp-mini.jpg
Projektowanie planów ciągłości działania

Szkolenie przygotowuje do korzystania z wzorców dobrych praktyk z zapewniania ciągłości działania (normy BS 25999, BS 25777), a także ryzyka (ISO 27005, ISO 31000) i bezpieczeństwa (ISO 27001, ISO 27002).

Image

Inteligentne zarządzanie siecią i infrastruktura IT - 13.04.2021, ONLINE

W każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni bezpieczeństwo sieci, chroniąc przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami z Internetu. Stosowne zabezpieczenia należy dobierać, mając na uwadze profil firmy, uprawnienia i stanowisko użytkownika, jak również fakt, czy komputer jest urządzeniem stacjonarnym czy mobilnym.

Image

Kongres księgowych i ekspertów finansowych - 15.04.2021, ONLINE

Praktycznie wszyscy księgowi i specjaliści w biurach rachunkowych korzystają dziś z nowych rozwiązań technologicznych, wspierających codzienna pracę, a młode pokolenie księgowych wyróżnia szczególna otwartość na tego typu narzędzia. Od czego zacząć cyfryzację w obszarze rachunkowości? Po co inwestować w technologie informatyczne? Jakie obszary rachunkowości można dziś cyfryzować?

Image

EduTech - cyfrowa transformacja w edukacji - 21.04.2021, ONLINE

Globalny lockdown okazał się katalizatorem, który nie tylko przyspieszył wdrożenie pracy zdalnej na większą skalą w większości przedsiębiorstw, ale także wprowadzenie w szkołach zdalnego nauczania opartego na technologiach cyfrowych. Sektor edukacji musiał więc zmierzyć się ze sporymi zmianami odczuwalnymi dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz informatyków.
Czy nauczanie zdalne lub hybrydowe na stałe wpisze się w harmonogram prac szkoły? Czy dane szkół i placówek oświatwych są bezpieczne w cyberprzestrzeni? 

Image

Uczelnia na miarę potrzeb - 22.04.2021, ONLINE

Przez ostatnie lata fotowoltaika święciła w Polsce triumfy, będąc jedną z najszybciej rozwijających się branż gospodarczych. Jak wynika z danych, nawet pandemia koronawirusa nie była w stanie powstrzymać dalszej ekspansji sektora. Jednak czy fotowoltaika w 2021 roku będzie miała się równie dobrze? Jakie są prognozy?

Image

Najnowsze trendy w fotowoltaice - 27.04.2021, ONLINE

Epidemia koronawirusa postawiła przed uczelniami nowe wyzwania. Odkąd tradycyjne zajęcia dla studentów zostały zawieszone, uczelnie musiały błyskawicznie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Część studentów i nauczyciele akademiccy twierdzą, że zdalne nauczanie na uczelniach często się sprawdza, choć czasami pogarsza jakość kształcenia.Zamknięcie uczelni najbardziej dotknęło uniwersytety medyczne, pedagogiczne i artystyczne, gdzie wielu zajęć nie da się przeprowadzić zdalnie.

Image

Systemy ERP - maksymalna efektywność zasobów przedsiębiorców- 20.05.2021, ONLINE

Rozwój przedsiębiorstwa jest uwarunkowany tym jak szybko, sprawnie i dobrze przebiega on na każdym etapie. System ERP umożliwia wgląd do wszystkich procesów w firmie. Co więcej, gromadzi niezbędne dane, na podstawie których sporządza raporty i analizy dotyczące przedsiębiorstwa. Oprogramowanie to jest nieocenionym, złożonym narzędziem do planowania i zarządzania zasobami firmy. Dzięki niemu zarówno kadra zarządzająca, jak i poszczególne działy mają wszystko pod kontrolą. Postępy technologii ERP mogą zapewnić przewagę nad konkurencją. Nie tylko pozwalają zwiększyć wydajność pracowników, ale też oferują możliwości zwiększenia zaangażowania klientów.

Image

Bezpieczeństwo, kopie zapasowe i archiwizacja danych - 25.05.2021, ONLINE

Każda firma jest inna — jedna zajmuje się budowaniem mostów, inna rozliczeniami księgowymi, a jeszcze inna produkcją oprogramowania. W każdej jednak na pewnym etapie jesteśmy zmuszeni do używania komputerów i przechowywania danych w formie elektronicznej. Niezależnie od tego czy są to projekty, bazy danych kontrahentów i transakcji, czy testowe wersje oprogramowania i kod źródłowy. Nie ulega wątpliwości, że w każdej firmie są dane, które należy chronić, bo skutki ich utraty mogą okazać się opłakane. Prawda jest jednak taka, że wykonywanie regularnych kopii zapasowych istotnych danych to nadal domena niewielkiego procenta użytkowników. 

Image

Facility & Property Management - bezpieczna i oszczędna nieruchomość - 26.05.2021, ONLINE

Już ponad połowa konsumentów podczas kontaktów z dostawcami usług i towarów wchodzi w interakcje ze sztuczną inteligencją. Wybuch pandemii koronawirusa znacznie przyspieszył prace nad wdrażaniem takich technologii w procesie obsługi klienta. Szczególne znaczenie w dobie pandemii SARS-CoV-2 zyskały rozwiązania wykorzystujące interfejsy bezdotykowe, klienci oczekują zwiększenia dostępu do rozwiązań z zakresu SI, które wykorzystują asystentów głosowych czy rozpoznawanie twarzy.
Image

Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta i HR - 27.05.2021, ONLINE

Zarządzanie nieruchomością, to proces trudny i złożony, który stawia przed zarządcą wiele wyzwań – kwestia bezpieczeństwa w budynku, utrzymanie urządzeń i obiektów, outsourcing, kontrola finansowa, relacje z klientami… Ogromna odpowiedzialność ciążąca na osobach wykonujących ten zawód zmusza je do stałego podnoszenia kwalifikacji. Jakie są najnowsze trendy w obszarze nieruchomości?
Image

Data Center Nowej Generacji - 08.06.2021, ONLINE

Doba pandemii wymusza na firmach zmiany dotychczasowego modelu korzystania z systemów informatycznych. Szczególnie małe i średnie firmy szukają rozwiązań bezpieczniejszych, bardziej niezawodnych i elastycznych, niż serwery lokalne. W poszukiwaniach metod na zachowanie efektywności i bezpieczeństwa narzędzi IT ważne kryterium stanowią koszty – nowe rozwiązania nie powinny być droższe od dotychczasowych.
Image

Logistyka 4.0 - 10.06.2021, ONLINE

Istotą funkcjonowania firm w branży logistycznej jest zapewnienie klientom wysokiej jakości usług przy zachowaniu jak najwyższej rentowności. W dzisiejszych czasach jest to trudne ze względu na trwającą wojnę cenową. Podjęcie walki wymaga precyzyjnych informacji, szybkiego reagowania na zmiany w otoczeniu oraz umiejętnego wykorzystywania własnych zasobów. 
Image

Systemy dla szpitali i placówek medycznych - 16.06.2021, ONLINE

Dzięki dokonaniom naukowców z dziedziny techniki i medycyny obserwujemy jak to, co jeszcze wczoraj było nieuleczalne, dziś przestaje zabijać. W dużym uproszczeniu tak działa współczesna medycyna. Jej najważniejszym i najistotniejszym sojusznikiem jest nowoczesna technologia, która stosowana jest w diagnostyce i leczeniu oraz administracji. Aplikacje mobilne, roboty wykonujące operacje, możliwość przesyłania i odbioru dokumentacji i zdjęć USG oraz rentgena to efekt zachodzących zmian.
Image

Nowe wyzwania w administracji publicznej - 17.06.2021, ONLINE

Intensywny rozwój nowych technologii, Internetu i sieci telekomunikacyjnych wymusiło na administracji publicznej zmianę w sposobie komunikacji z obywatelem. E-usługi przestały być już strefą "science-fiction", a stały się codziennością każdego z nas. Dlatego z roku na rok przybywa urzędów w których można załatwić różne sprawy online. Wiąże się to jednak z inwestycjami w nowe rozwiązania, które pozwolą im wyjść na przeciw potrzebom obywatela i ułatwią wymianę informacji między nim, a urzędem.
Image

Systemy CCTV i kontroli dostępu - 01.07.2021, ONLINE

Branża systemów zabezpieczeń w ciągu ostatnich lat dokonała ogromnego skoku technologicznego. Niemal do każdej z jej gałęzi wkroczyły elektroniczne rozwiązania, które pozwoliły na znaczne zwiększenie skuteczności wielu rodzajów zabezpieczeń w zakresie ochrony osób i mienia. A jak zareagowała branża ochrony na potrzeby rynku w dobie pandemii?
© 2018 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki