PARTNERZY WYDARZENIA

PARTNER BRAZOWY

NaszSenior.pl powstał w 2015 r. Nasz zespół ma 26 lat doświadczeń w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania.
Specjalizujemy się w gromadzeniu, przetwarzaniu, analizowaniu danych w skali BIG DATA i koncentrujemy się na tworzeniu nowoczesnych rozwiązań wspierających opiekę nad osobami starszych, niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi.
Pod marką NaszSenior.pl koncentrujemy największy wysiłek na rozwoju systemu opiekuńczo-ratunkowego SilverCRS.
Zarządzamy na zasadach non profit dużym, polskim, informacyjnym serwisem internetowym http://naszsenior.pl którego podstawowym zadaniem jest przekazywanie ważnych informacji o zdrowiu, żywieniu, stylu życia, prawie, finansach dla osób starszych.
Od długiego czasu współpracujemy bardzo intensywnie z wieloma podmiotami i organizacjami, którym leży na sercu los osób starszych. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

  • Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej,
  • Izba Gospodarcza Medycyna Polska,
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne sekcja eZdrowie życie bez barier,
  • Narodowy Instytut Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji,
  • Polska Izba Ochrony.

WYSTAWCA

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w sieciach energetycznych, produktach elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 130-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji w oparciu o dwie fundamentalne korzyści: dostarczanie energii elektrycznej z dowolnego źródła do dowolnego punktu poboru oraz automatyzacja przemysłu od etapu pozyskania zasobów naturalnych po gotowe wyroby. Jako sponsor tytularny Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

WYSTAWCA

GESPAR sp.j. współpracuje bezpośrednio z producentami wyrobów medycznych i higienicznych, jest ogólnopolskim dystrybutorem wysokojakościowych produktów stosowanych w opiece i utrzymaniu higieny osób starszych, zwłaszcza dotkniętych problemem nietrzymania moczu. Oferujemy m.in. pieluchomajtki dla dorosłych i dzieci, majtki chłonne, pieluchy i wkłady anatomiczne, podkłady chłonne, rękawice diagnostyczne, cewniki, worki do zbiórki moczu, ochraniacze materacy, myjki jednorazowe, chusteczki nawilżane, piankę do mycia, krem przeciw odparzeniowy. Zaopatrujemy domy opieki, zakłady opiekuńczo-lecznicze, szpitale, apteki , sklepy medyczne. Dostawy realizujemy własnym transportem, bądź pocztą kurierską. Firma Gespar jest też uprawniona do realizacji zleceń na zaopatrzenie w środki pomocnicze refundowane przez NFZ.

WYSTAWCA

Metalowiec sp. z o.o. w Namysłowie jest doświadczonym producentem sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, krzeseł i foteli obrotowych oraz innych wyrobów metalowych. Jako samodzielny podmiot gospodarczy istniejemy od 1976 roku i cały czas rozwijamy swoją działalność w branży metalowej.
Bogate doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat istnienia na rynku, kooperacja z firmami zagranicznymi, jak również wnikliwe studiowanie sugestii naszych klientów, pozwalają nam wytwarzać solidne, trwałe i ergonomiczne produkty. Sprawdzają się one doskonale w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej (np. szkoły, szpitale, hospicja, Domy Pomocy Społecznej, urzędy itp.) a także w domach klientów indywidualnych. Znaczną część naszej produkcji eksportujemy do Niemiec, USA, Szwecji, Litwy, Łotwy czy Słowacji. Jakość naszych produktów potwierdzają także zdobyte nagrody, wyróżnienia i certyfikaty (m.in. Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000).
Dzięki dynamicznie pracującemu działowi technologiczno – konstrukcyjnemu, jesteśmy w stanie wdrażać do produkcji nowe technologie i produkty, tak aby sprostać wymaganiom klientów. Wysoka jakość naszych produktów w połączeniu z konkurencyjnymi cenami, tworzy bardzo atrakcyjną ofertę dla naszych klientów.

WYSTAWCA

REVITA to jedyna firma w Polsce profesjonalnie analizująca skuteczność stosowania podkładów przeciwodleżynowych na ciało chorego i jedyny producent takiego sprzętu. Tworzy przybory i przyrządy ułatwiające pielęgnację i terapię chorych przewlekle leżących. Projektuje, udoskonala
i produkuje nowoczesne systemy przeciwodleżynowe przeznaczone do opieki domowej oraz skomplikowane wysokospecjalistyczne, stworzone dla potrzeb oddziałów klinicznych. Produkty stworzone oraz wielokrotnie doskonalone w oparciu o opinie i uwagi otrzymywane z oddziałów klinicznych, szpitali i hospicjów, według najnowszych światowych rozwiązań technologicznych i technicznych. Revita to polskie przedsiębiorstwo działające nieprzerwanie od 1991 roku.
Ma doświadczenie, wysoko wykwalifikowany personel, nowoczesny park maszynowy oraz dostęp do najwyższej jakości materiałów używanych do produkcji. Sprawdzone i skuteczne produkty, szybka i fachowa obsługa specjalistów, którzy doradzą optymalne rozwiązania i zrealizują natychmiastową dostawę, dostępne ceny i najwyższy standard pozyskały wielu kontrahentów w kraju i za granicą. Oferta firmy jest najwszechstronniejsza w Europie. REVITA realizuje nieodpłatne pokazy, wykłady i szkolenia personelu medycznego w zakresie profilaktyki zachowawczej odleżyn.

WYSTAWCA

SCHILLER Poland Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Producenta i Dystrybutora aparatury z zakresu diagnostyki kardiologicznej, rehabilitacji kardiologicznej oraz ratownictwa i zabezpieczenia medycznego, firmy SCHILLER AG Szwajcaria.
Od ponad czterdziestu lat wdrażamy nowe technologie i standardy, tworząc sprzęt, który z sukcesem odnajduje się zarówno w wysokospecjalistycznych Klinikach i Oddziałach szpitalnych, jak i w gabinetach prywatnych, wspiera pacjentów indywidualnych, Domy Opieki i Hospicja, jest także podstawą wielu projektów i badań naukowych. Posiadamy europejskie i światowe certyfikaty dla aparatury medycznej, te standardowe i te specjalne, które pozwalają nam znaleźć się w gronie Producentów zalecanej aparatury medycznej o najwyższej jakości. Nasze projekty i rozwiązania zawsze dostosowane są do indywidulanych potrzeb i oczekiwań Klienta, który jest w centrum uwagi w procesie dostawy  i serwisowej obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej.

WYSTAWCA

OVER Clean to producent bio-enzymatycznych środków czystości oraz produktów kosmetycznych do pielęgnacji skóry wrażliwej ze skłonnościami do alergii.
Wszystkie preparaty marki OVER Clean są produkowane w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.Baza badawcza jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt kontrolno-pomiarowy i odpowiada za przeprowadzanie testów obciążeniowych kosmetyków, potwierdzających skuteczność konserwantów tak, aby zmniejszyć ryzyko działania alergizującego.Produkty marki OVER Cleancharakteryzują się wysoką jakością i 100% skutecznością w zakresie utrzymywania czystości i pielęgnacji.
Czołowym produktem marki OVER Clean jest specjalistyczny preparat URINE FREE. Dzięki swojej unikalnej recepturze niweluje trudne do usunięcia plamy i zapachy pochodzenia organicznego. Ponadto w swoim asortymencie posiada specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji osób starszych oraz bezpieczne, ekologiczne środki czystości. Produkty OVER Clean wyróżniają się przyjaznym dla skóry składem, wydajnością i przystępną ceną.Oferta marki OVER Clean jest kierowana przede wszystkim do: szpitali, placówek opiekuńczo-leczniczych, ośrodków i sklepów medycznych, hospicjów oraz do wszystkich, którzy świadomie pragną zadbać o wygląd i zdrowie osób starszych.

WYSTAWCA

HELITE jest ekspertem w produkcji odzieży ochronnej z poduszką powietrzną.
Od 17 lat produkcja systemów poduszek powietrznych prowadzona jest przez HELITE w Dijon we Francji. Opracowana przez specjalistów HELITE technologia ochronnej poduszki powietrznej, znalazła zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych takich jak; sporty motocyklowe, skuteryśnieżne, jeździectwo oraz narciarstwo. W 2018 roku HELITE uruchomił również dwa nowe działytj. kamizelki dla rowerzystów, a także poduszki powietrzne HIP’ SAFE dla seniorów.
HIP’ SAFE to pierwsza poduszka powietrzna, który chroni osoby starsze przed złamaniami bioder w wyniku upadku. Poduszka powietrzna Hip’ Safe absorbuje wstrząsy i ogranicza siłę uderzenia szyjki kości udowej, a tym samym zapobiega jej pęknięciom. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.kamizelkiochronne.pl

PATRONAT HONOROWY

prof. dr hab. med. Tomasz Kostka jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi w roku 1986. Specjalizacje z chorób wewnętrznych, medycyny sportowej, geriatrii, rehabilitacji medycznej. Od 2005 roku profesor nauk medycznych i kierownik Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na dorobek naukowy składa się ponad 200 publikacji, dwa podręczniki, 25 rozdziałów w podręcznikach. Recenzent w kilkunastu pismach anglojęzycznych. Staże, szkolenia i stypendia krajowe i zagraniczne: Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, Szwecja. 8 wypromowanych doktorów nauk medycznych. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UM 2008; Członek Komisji Geriatrii i Gerontologii Komitetu Patofizjologii Klinicznej Polskiej Akademii Nauk 2003; Członek Komisji Biologii Starzenia Polskiej Akademii Nauk 2008; Członek Zespołu do spraw Gerontologii przy Ministrze Zdrowia RP 2007; Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Reumatologii w Warszawie 2011-2012. Konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii 2015; Członek Advisory Board Members „Current Issues in Sport Science (CISS)” 2016, Członek Rady Naukowej Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji 2016.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej jest podmiotem integrującym uczestników branży usług senioralnych, operatorów, inwestorów, przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, ośrodków badań społecznych oraz wspierających te inicjatywy organizacji senioralnych. Instytut diagnozuje obecne zasoby systemów i usług dedykowanych osobom starszym oraz przygotowuje takie rozwiązania, które uruchomią nową gałąź gospodarki. Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej przygotowuje niezbędne rozwiązania systemowe, rekomendacje zmian w prawie oraz wskazuje źródła finansowania zarówno dla inwestorów i usługodawców oraz dla samych seniorów.

PATRONAT MEDIALNY
© 2019 PIRB. All Rights Reserved. Designed By Dariusz Niedźwiecki